Film

Po złoto
4.0 7 ocen 1 10

Po złoto

produkcja
Polska
gatunek
dokumentalny
premiera
23 lipca 2021 (Polska)
reżyseria
Ksawery Szczepanik
scenariusz
Ksawery Szczepanik
czas trwania
1 godz. 1 min.

Obsada

Władysław Kozakiewicz

Opis filmu

Historia życia legendarnego polskiego tyczkarza - Władysława Kozakiewicza. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie '80, „Kozak” na oczach milionów widzów toczy pasjonujący pojedynek z reprezentantem ZSRR. W finale zdobywa złoto i pobija rekord świata, ale wyprowadzony z równowagi pokazuje sowieckiej publiczności niesportowy, obraźliwy gest. "Wał" zostaje uznany za gest polityczny i życie naszego lekkoatlety z dnia na dzień ulega odmianie. Początkowo Kozakiewicz staje się narodowym bohaterem, zyskuje ogromną popularność i wpływy. Kiedy jednak przychodzi kryzys formy, zasłużonego tyczkarza dopadają lojalni wobec komunistycznego systemu działacze sportowi. Czy kochającemu ponad wszystko tyczkę i pragnącemu zawsze wygrywać skoczkowi uda się jeszcze wrócić na szczyt?
Twórcy filmu dotarli do unikatowych materiałów archiwalnych, polskich i zagranicznych, by opowiedzieć o spektakularnej karierze sportowej, za którą kryją się nie tylko chwile tryumfu, ale też łzy, gorycz i rozczarowania.

Zwiastun

Nasza recenzja

Pokazał

W annałach światowego sportu zapisał się nie tylko rekordowym skokiem, ale i słynnym gestem "pozdrawiającym" 50 tysięcy Rosjan na stadionie w Moskwie. Podczas tyczkarskiej kariery zmagał się z nieustępliwymi rywalami, pechowymi kontuzjami i działaczami chcącymi okiełznać jego nieposkromiony charakter. Wyboista droga na olimpijski szczyt, która rozpoczęła się od treningów w gdyńskim Bałtyku, w...

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

24.09.2021 r.

17.09.2021 r.