Film

Żużel
8.6 7 ocen 1 10

Żużel

(1 opinia)
produkcja
Polska
gatunek
melodramat, sportowy
premiera
16 lipca 2021 (Polska)
reżyseria
Dorota Kędzierzawska
scenariusz
Dorota Kędzierzawska
czas trwania
1 godz. 49 min.

Obsada

Tomasz Ziętek, Jagoda Porębska, Paweł Wilczak, Karolina Gołębiowska, Żaneta Łabudzka, Bartek Gnosowski, Tadeusz Kostro, Łukasz Kaczmarek

Opis filmu

W żużlu skręcasz w prawo, jedziesz w lewo. Motory nie mają hamulców, za to już po kilku sekundach od startu osiągają dziką prędkość. W życiu tak czasem bywa, w żużlu tak jest. Niczego nie można przewidzieć. Kompletne szaleństwo. Cztery okrążenia jednego biegu trwają minutę. W trakcie tych sześćdziesięciu sekund można wygrać, można przegrać. Można zyskać inne, nowe życie, można życie stracić. Można wylądować na wózku. Szalonych młodych i tak nie brakuje. To opowieść o jednym z nich. W żużlowej, przyspieszonej lekcji życia i dojrzewania nie zawsze się odnajduje. Ale się stara… Chce żyć i być po swojemu. Prosty chłopak, dobry z natury, wydeptuje swoją własną ścieżkę. Czym jest klęska? Co znaczy zwycięstwo?

Opinie (1)

  • Żużel czyli totalna szlaka.

    Kilka efektownych ujęć z markowanej walki na torze żużlowym to cała wartość tego filmu. Żużel pewnie miał być magnesem, który ściągnie fanów tego sportu. Wątpię bardzo. Beznadziejny scenariusz, zero fabuły, zero akcji. Stereotypy o tym sporcie w wersji osoby z zewnątrz.. Pani Kędzierzawska totalnie zmarnowała szansę na coś ciekawego. Gra aktorów, nawet Pawła Wiczaka bez wyrazu. Jedynym ciekawym punktem był udział Gdańszczanina - ex zawodnika Marcela Szymko, który tu gra siebie - mechanika pomagającego zawodnikom. Nuda, nuda, nuda.

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

24.09.2021 r.

17.09.2021 r.