Film

Supernova

(8 opinii)

ocena: 5.9 / głosów: 80110

5.9
produkcja
Polska
gatunek
dramat
premiera
22 listopada 2019 (Polska)
reżyseria
Bartosz Kruhlik
scenariusz
Bartosz Kruhlik
czas trwania
1 godz. 18 min.
Grają
Helios Gdynia Gdyńskie Centrum Filmowe

Obsada

Marek Braun , Marcin Hycnar, Marcin Zarzeczny

Opis filmu

Trzech mężczyzn, jedno miejsce i jedno zdarzenie, które zmieni życie każdego z nich. Utrzymana w realistycznym stylu uniwersalna historia opowiada o kilku godzinach z życia wiejskiej społeczności, przygląda się kondycji człowieka postawionego w sytuacji granicznej oraz stawia pytania o istotę przypadku i przeznaczenia. Krwista obyczajowa opowieść, oscylująca na granicy dramatu, thrillera i kina katastroficznego.

Nasza recenzja

Alicja Olkowska
Ocena: 6 (21 września 2019)
Ciekawy film, dość minimalistyczny w formie, bez zbędnych dodatków, „nieprzegadany”. Ciężki. Przypomina, że często jedna chwila może zaważyć na całym życiu, że są sytuacje, od których nie ma ucieczki. Warto obejrzeć, chociaż to kino nie dla wszystkich.
Łukasz Rudziński
Ocena: 4 (21 września 2019)
Kolejna odsłona Polski B, a nawet C, zbudowana z samych klisz i stereotypów. Jest wielki dramat (ten wątek poprowadzony jest bardzo dobrze), jest polska wieś, cwany synalek jakiejś szychy z rządu i próba samosądu. Wszystko to jednak całkowicie niewiarygodne, źle sfilmowane, wtórne i okraszone potwornie naiwnym scenariuszem oraz "jazdą" po nieudolnej policji.
Marta Apanowicz
Ocena: 5 (21 września 2019)
Świetny pomysł na scenariusz, zdecydowanie sama realizacja słabsza. Męcząca chwilami przesadna gra aktorska wybija z rytmu, a przyklejone na siłę zakończenie niszczy opowiedzianą historię.
Tomasz Zacharczuk
Ocena: 5 (20 września 2019)
Intrygujący pomysł wyjściowy całkowicie zdominował cały film, przez co historia w pewnym momencie zaczyna męczyć, irytować i przygniata ciężarem emocjonalnym. Film zaczyna przypominać chwilami scenkę rodzajową lub odcinek jednego z telewizyjnych paradokumentów. A tego złudzenia nie jest w stanie uratować nawet całkiem niezły finał. Duży plus dla mało znanych aktorów, którzy momentami dźwigają film na własnych barkach.
Jarosław Kowal
Ocena: 9 (20 września 2019)
Od strony warsztatowej jeden z najlepiej zrealizowanych polskich filmów tego stulecia. Akcja przeważnie rozgrywa się na kilku planach jednocześnie, każdy statysta ma określone zadanie, operator nie boi się długich ujęć, a całość umieszczono niemal wyłącznie na kilku metrach ulicy. Skromny, ale dokładnie przemyślany film, w którym wreszcie ktoś wiarygodnie pokazał konflikt wielu oblicz Polski.

Repertuar: Supernova

Szukaj
  • sob 14 gru
  • nd 15 gru
  • pon 16 gru
  • wt 17 gru
  • czw 19 gru
  • pt 20 gru
  • sob 21 gru
  • nd 22 gru
Godz.
Ładowanie
Helios

Helios Gdynia

Gdynia

środa - 18 grudnia

Gdyńskie Centrum Filmowe

Gdyńskie Centrum Filmowe

Gdynia

piątek - 13 grudnia

Opinie (8)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Najwyżej oceniane

Magiczne Święta Ewy
Ocena: 10.0 / 2 głosy
Jak zostać Świętym Mikołajem
Ocena: 8.0 / 4 głosy
Ukryta gra
Ocena: 7.8 / 191 głosów

Premiery

06.12.2019 r.

29.11.2019 r.