• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Prime Time
5.1
26 ocen
1 godz. 33 min.
produkcja: Polska
gatunek: psychologiczny, thriller
reżyseria: Jakub Piątek    scenariusz: Jakub Piątek
premiera: 30 stycznia 2021 (Polska)

Oceny dziennikarzy

Średnia ocena 4.3
 • Magda Mielke

  Niepotrzebne dłużyzny, scenariusz zmierza donikąd, absurd goni absurd, a scenarzyści zgubili mnie w jakimś ślepym zaułku. Szkoda - potencjał był. Bielenia i Popławska jak zawsze zasługują na uwagę, ale nagroda specjalna za występ aktorski trafia do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.
 • Jakub Jakubowski

  "Prime Time" obejrzałem po przeczytaniu w jednej z recenzji, że film ten aż "kipi od emocji". No i stary miś dał się nabrać na sztuczny miód. Nie wiem, w jakim stanie emocjonalnym na co dzień jest autor owej recenzji, ale jeśli po obejrzeniu filmu aż tak mu "zakipiało", to z pewnością jest to sygnał niepokojący. Nic tu się nie klei, począwszy od scenariusza po drętwe aktorstwo. Zamiast thrillera psychologicznego dostaliśmy kalambury.
 • Tomasz Zacharczuk

  O ile dramaturgia do pewnego momentu utrzymuje "Prime Time" przy życiu, o tyle natłok niedomówień stopniowo odcina dopływ tlenu. Reżyserski debiut Jakuba Piątka, choć świetnie obsadzony i zainscenizowany, więdnie i usycha z każdą kolejną sceną. Zawodzi jako thriller, a trafny społeczny komentarz ma za małą siłę rażenia. Dodatkowy plusik za ciekawy zestaw archiwalnych materiałów.
 • Anna Starostka

  Duże oczekiwania spotkały się z dużym rozczarowaniem. Niestety jest nudno, mimo ciekawego pomysłu i ważnego społecznie tematu. Popławska i Bielenia niezawodni, scenografia oddaje klimat, ale potencjał fabularny zmarnowany.

Opis filmu

Ostatni dzień 1999 roku. Sebastian dostaje się z bronią w ręku do studia telewizyjnego i bierze dwoje zakładników. Ma tylko jedno żądanie – wejść na żywo na antenę podczas największej oglądalności. Chce powiedzieć telewidzom coś niezwykle ważnego, a dla swojego przekazu jest gotów zaryzykować wszystko. Historia Sebastiana to opowieść o przejmującej samotności, potrzebie akceptacji i walce z własnymi demonami.

Obsada

Bartosz Bielenia, Magdalena Popławska, Andrzej Kłak, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Cezary Kosiński, Dobromir Dymecki, Monika Frajczyk, Pola Błasik, Adam Nawojczyk, Bartosz Bielenia, Magdalena Popławska, Andrzej Kłak, Monika Frajczyk, Juliusz Chrząstowski, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Dobromir Dymecki, Cezary Kosiński, Pola Błasik

Opinie (1)

 • Kradziona historia bez zgody pierwowzoru.

  Film jest tak słaby, ponieważ pierwowzór głównego bohatera nie dał zgody Piątkowi na opowiadanie tej historii i nie podzielił się z nim ani słowem komentarza o tym, jak było naprawdę i co nim przede wszystkim kierowało. Nie dziwota, że powstał koszmarek, który zanudza, usypia (usypiający thriller, to jakiś nowy gatunek?) i nie klei się zupełnie. Chyba lepiej byłoby dla polskiego kina, gdyby ten film nigdy nie powstał... Czemu ludzie biorą się za robienie sztuki, gdy jest tyle pracy w magazynach?

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdańsk

Helios Forum Gdańsk

Forum Gdańsk

26  filmów
na afiszu

Helios Alfa Centrum

Alfa Centrum

21  filmów
na afiszu

Helios Metropolia

Galeria Metropolia

20  filmów
na afiszu
25  filmów
na afiszu

Cinema1

Galeria Morena

20  filmów
na afiszu
9  filmów
na afiszu
11  filmów
na afiszu

Kino Muzeum

Muzeum II Wojny Światowej

7  filmów
na afiszu
19  filmów
na afiszu

Kino IKM

Instytut Kultury Miejskiej

4  filmy
na afiszu
Gdynia

Helios Riviera Gdynia

Centrum Riviera

27  filmów
na afiszu
25  filmów
na afiszu
Sopot

Multikino Sopot

Centrum Haffnera

15  filmów
na afiszu
Rumia

Multikino Rumia

Galeria Rumia

15  filmów
na afiszu