• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
9.0
2 oceny
1 godz. 46 min.
produkcja: USA
gatunek: melodramat
reżyseria: Celine Song    scenariusz: Celine Song
premiera: 13 października 2023 (Polska)
21 stycznia 2023 (Świat)

Opis filmu

„Poprzednie życie” to love story, która z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu, rozkochując w sobie widzów Sundance, Berlinale i fanów studia A24. To na wskroś współczesny film, który goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością, uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek. Dokonuje przy tym niemożliwego: sprawia, że zakochacie się w każdym z trojga bohaterów.

In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka. „Poprzednie życie” przywołuje ducha trylogii Richarda Linklatera i najlepszych nowojorskich opowieści filmowych. Historii rozpiętej między Nowym Jorkiem i Seulem, nowoczesną technologią i upragnionym dotykiem, wspomnieniami i teraźniejszością, towarzyszą echa buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem i duchowym wymiarem relacji.

To nawiązanie jest nieprzypadkowe: reżyserka „Poprzedniego życia” pochodzi z Korei Południowej. Swój magiczny debiut, kolejny przebój od studia A24, okrzyknięty przez amerykańską krytykę „najlepszym filmem roku”, Celine Song osnuła wokół własnych wspomnień. W rezultacie powstała niezwykła historia o miłości, utraconych nadziejach i nowych szansach. I tej nieuchwytnej tęsknocie za poprzednim życiem, którą nosi w sobie każdy z nas.

Obsada

Greta Lee, Teo Yoo, John Magaro

Zwiastun

Gdzie grają?

Ładowanie
Multikino Gdańsk
sobota
07 paź
niedziela
08 paź
czwartek
12 paź
Kino ŻAK
Kino ŻAK

Gdańsk

Kino ŻAK

Gdańsk

poniedziałek
16 paź
wtorek
17 paź
środa
18 paź
czwartek
19 paź
piątek
20 paź
sobota
21 paź
niedziela
22 paź
poniedziałek
23 paź
20:00
wtorek
24 paź
20:00
środa
25 paź
20:00
czwartek
26 paź
20:00
Kino Kameralne Cafe
piątek
13 paź
sobota
14 paź
Multikino Sopot
sobota
07 paź
niedziela
08 paź
czwartek
12 paź

Opinie (1)

  • Piękny film, który na nowo rozbudza uczucia i emocje...dla każdego

    Nie sztampowy film, piękne zdjęcia, które tworzą niesamowity klimat. Balansowanie pomiędzy Koreą a Nowym Yorkiem. Dwoje przyjaciół z dzieciństwa, których rozdzieliła emigracja spotykają się po 20 latach. Ten film to cudowna historia miłości, opowieści o uczuciach, emocjach, które w nas żyją i tęsknocie. To również lekcje z odbywania rozmów, zrozumienia, rozstania bez bólu i rozczarowania. Nie sztampowy romans, który tak bardzo odbiega od tych klasycznych. Poprzednie życie pozwala nam zajrzeć głęboko do naszej duszy, historia tych dwojga to także zmierzenie się z naszym przeznaczeniem. Jest to film, który dotyka do cna i na długo pozostaje w pamięci. Polecam z całego serca.

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdańsk

Helios Forum Gdańsk

Forum Gdańsk

26  filmów
na afiszu

Helios Alfa Centrum

Alfa Centrum

22  filmy
na afiszu

Helios Metropolia

Galeria Metropolia

22  filmy
na afiszu
23  filmy
na afiszu

Cinema1

Galeria Morena

20  filmów
na afiszu
11  filmów
na afiszu
7  filmów
na afiszu

Kino Muzeum

Muzeum II Wojny Światowej

10  filmów
na afiszu
11  filmów
na afiszu

Kino IKM

Instytut Kultury Miejskiej

8  filmów
na afiszu
Gdynia

Helios Riviera Gdynia

Centrum Riviera

26  filmów
na afiszu
16  filmów
na afiszu
Sopot

Multikino Sopot

Centrum Haffnera

17  filmów
na afiszu
Rumia

Multikino Rumia

Galeria Rumia

18  filmów
na afiszu