• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Film

Nie ma róży bez ognia

produkcja
Polska
gatunek
Komedia obycz.
premiera
25 grudnia 1974 (Polska)
reżyseria
Stanisław Bareja
scenariusz
Stanisław Bareja
czas trwania
1 godz. 31 min.

Obsada

Jacek Fedorowicz, Halina Kowalska, Jerzy Dobrowolski, Stanisława Celińska, Mieczysław Czechowicz, Stanisław Tym, Wiesław Gołas, Bronisław Pawlik

Opis filmu

Jan i Wanda Filikiewiczowie gnieżdżą się w starej willi w ciasnym pokoju, jedynym nie zamienionym na biuro. Pewnego dnia odwiedza ich niejaki Malinowski i proponuje zamianę swego dwupokojowego mieszkania spółdzielczego na ich klitkę, tłumacząc, że ma sentyment do miejsc, w których mieszkał. Szczęście małżonków nie trwa długo. Pojawia się Jerzy, poprzedni mąż Wandy, i oświadcza, iż należy mu się jeden z pokoi, ponieważ nie wymeldował się jeszcze od byłej żony. Wszelkie działania Jana, aby pozbyć się intruza, obracają się przeciwko Filikiewiczom. Jerzy za pieniądze załatwia różnym ludziom zameldowanie w Warszawie. Wykorzystując sprytnie przepisy, doprowadza do zamieszkania z Filikiewiczami jeszcze trzech osób. Administracja cofa decyzję o zamianie lokali. Jan nie wytrzymuje nerwowo i ląduje w szpitalu. Tymczasem z willi zostają usunięte biura, a Filikiewiczowie stają się właścicielami czterech pokoi. Wpiątym pojawia się Jerzy. Jan dobrze wie, na co się zanosi.
Komediowe podejście do problemów mieszkaniowych Polaków jest, jak się wydaje, jedynym rozsądnym wyjściem i twórcy filmu znakomicie to zrozumieli.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

20.05.2022 r.

13.05.2022 r.