Nasze recenzje

Kino samochodowe też w Gdańsku

30 i 31 maja kino samochodowe zawita do Gdańska. Seanse odbędą się na placu Zebrań Ludowych. Na zdjęciu: kino samochodowe przy stadionie w Letnicy, 2017 rok.
30 i 31 maja kino samochodowe zawita do Gdańska. Seanse odbędą się na placu Zebrań Ludowych. Na zdjęciu: kino samochodowe przy stadionie w Letnicy, 2017 rok. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Ci, którzy tęsknią za wspólnym oglądaniem filmów, będą mieli w czym wybierać. W Trójmieście w sezonie cyklicznie działać będą aż dwa kina samochodowe - w Sopocie i Gdyni (seanse ruszają już 22 maja - sprawdź tutaj). W piątek Gdańsk ogłosił swoją propozycję: 30 i 31 maja na placu Zebrań Ludowych "zaparkuje" tymczasowe kino samochodowe. Co ważne, wjazd nie będzie biletowany, ale jest warunek: przepustką będzie paragon z jednej z gdańskich restauracji. Wydarzenie odbędzie się w ramach dwudniowej akcji Czas na Gdańsk.Kino samochodowe w Trójmieście - wszystkie seanse


Wracają cykliczne imprezy pod chmurką. Od piątku, 22 maja, regularnie działać będą w Trójmieście aż dwa kina samochodowe: jedno w Sopocie na parkingu przy Operze LeśnejMapka i w Gdyni na parkingu przy Gdynia ArenieMapka. Na dwa dni kino samochodowe zagości też w Gdańsku - pokazy odbędą się 30 i 31 maja na placu Zebrań Ludowych.

- Wszyscy, którzy tęsknią za kinem i oglądaniem filmów na wielkim ekranie, w końcu będą mogli z tego skorzystać. W ostatnią sobotę i niedzielę maja na placu Zebrań Ludowych pojawi się kino samochodowe na 100 pojazdów, z ekranem o wymiarach 12 na 7 metrów - czytamy w komunikacie prasowym UM Gdańsk.
Ważna wiadomość jest taka, że na teren kina wjedziemy bez biletu, ale za okazaniem paragonu z jednego z lokali gastronomicznych z Gdańska. Ma to wesprzeć w trudnym czasie przedsiębiorców. Listę lokali, które biorą udział w akcji, można znaleźć tutaj.

Czytaj też: Od piątku kino samochodowe w Gdyni i Sopocie

Przypominamy: w piątek, 22 maja, działają trzy kina samochodowe. W Sopocie przy Operze Leśnej, w Gdyni przy Gdynia Arenie oraz na lotnisku w Gdańsku. W sobotę, 23 maja, działają dwa kina: w Gdyni oraz ponownie na lotnisku.

Tutaj wszystkie informacje na temat działających w piątek i w sobotę kin samochodowych w Trójmieście

Najpierw trzeba zarezerwować bilet, potem zamówić jedzenie w jednym z gdańskich lokali. Paragon pokazujemy przy wjeździe do kina wraz z potwierdzeniem rejestracji z kodem QR wygenerowanym przez aplikację. Tutaj instrukcja obsługi.

Rejestracja ruszy we wtorek, 26 maja, i potrwa do piątku, 29 maja. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc jedna osoba jest uprawniona do rejestracji samochodu osobowego wyłącznie na jeden wybrany seans filmowy.

W programie dwa seanse dziennie: o godz. 17 dla dzieci i o 21:30 dla dorosłej widowni. Zobaczymy takie filmy, jak: "Amazonia. Przygody Małpki Sai" i "La La Land" (sobota) oraz "Praziomek Godzina" i "Prawda" (niedziela).

Opinie (41) 7 zablokowanych

 • Siedzieć na złomowisku i oglądać film na dmuchanym zamku

  bezcenne

  • 35 6

 • kudrę, muszę sobie kupić cadilaca :/

  • 11 2

 • Super ekran!

  Drugi rząd samochodów i już niczego nie widać...

  • 16 2

 • Ogółem nie jestem malkontentem...

  ...ale po prostu słaby repertuar. Film La La Land z 2016 roku, który już miał premierę w TV, ma mnie zachęcić do siedzenia wśród spalin innych samochodów? Jeszcze wyjście poza samochód z maseczką, no ekstra.
  Czekam niecierpliwie na ponowne otwarcie normalnych kin, możliwe, że już od 1 czerwca. W przyszłym tygodniu informacja rządu w tej sprawie. Jak będzie ciekawy repertuar, a jest sporo premier z ubiegłego roku nawet, które nie zostały wyświetlone przez epidemię, to będę pierwszy w kolejce do zwykłego kina.

  • 18 5

 • Jakich spalin?

  Musisz mieć zgaszony silnik. Filmy mają być nudne, żebyś się zajął partnerką, bądź partnerem.

  • 7 5

 • Ej, mam siedzieć 2 godziny w puszcze z wyłączoną klimą?

  To ja już wolę kanapę i Netflixa. A i miejsca więcej dla mnie i partnerki ;p

  • 10 3

 • Tam nie jeździ się żeby filmy oglądać. Tylko trzeba mieć większy samochód

  • 5 1

 • Stary jesteś albo nie kumasz o co biega. Kto tam jedzie filmy oglądać?!

  • 4 2

 • skad wzieli te filmy?

  musieli by mi dopłacić żebym stracił 2h na oglądanie tego.

  • 15 2

 • Nie krzyczeć na mnie:)

  To było naście lat temu. Pojawiło się na chwilę kino samochodowe w okolicach opery. Kumpel dał znać, że z dziewczyną jedzie. My byliśmy w wesołym gronie, kilka osób, znalazł się kierowca, znalazł się samochód, zapakowalim się i... Zimny łokieć, głośniki w bagażniku i Manieczki:) Tak, teraz mi wstyd ale jak podjechaliśmy...miny bezcenne. Żadne byki, dresiwo, pod wpływem, które przerwało film:) Chyba z Melem Gibsonem jak słyszał myśli kobiet. Wiocha na bogato ale nikt nie zwrócił uwagi. Pogadalim, odjechalim i wrocilim do picia. Kierowca zaczął dopiero, rzecz jasna:) To były czasy... Ciekawe jak teraz by to wyglądało... Jak ktoś podjedzie na seans z Manieczkami, to podbijajcie, może się poznamy, ja wesoły i spokojny:)

  • 4 9

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

23.10.2020 r.

16.10.2020 r.

Zapowiedzi