Film

7.7 3 oceny 1 10

Jak być dobrą żoną

(4 opinie)
produkcja
Francja
gatunek
komedia
premiera
24 lipca 2020 (Polska)
11 marca 2020 (Świat)
reżyseria
Martin Provost
scenariusz
Martin Provost
czas trwania
1 godz. 49 min.

Obsada

Juliette Binoche, Yolande Moreau, Noémie Lvovsky, Edouard Baer, François Berléand, Marie Zabukovec, Anamaria Vartolomei, Lily Taieb, Pauline Briand, Juliette Binoche, Noémie Lvovsky, Yolande Moreau, Marie Zabukovec, Anamaria Vartolomei, Edouard Baer, François Berléand

Opis filmu

Paulette (Juliette Binoche) wraz z małżonkiem prowadzą prywatną szkołę dla dziewcząt, w której nastolatki uczą się, jak być perfekcyjną żoną i panią domu. Niestety po nagłej śmierci męża Paulette odkrywa, że szkoła jest na skraju bankructwa i ona sama musi wziąć sprawy w swoje ręce. Sytuacji nie ułatwiają feminizm i rewolucja seksualna, które z dnia na dzień zmieniają społeczeństwo i świat dookoła. Aby ratować szkołę, Paulette łączy siły ze swoją pierwszą miłością – André (Edouard Baer), ekscentryczną szwagierką – Gilberte (Yolande Moreau) oraz surową zakonnicą Marie-Thérèse (Noémie Lvovsky). Nieoczekiwanie jednak sama zaczyna mieć wątpliwości co do własnych poglądów i przekonań. Czy to możliwe, żeby miała stać się… wyzwoloną kobietą?

Zwiastun

Opinie (4)

 • zdublowana obsada aktorska ?

  to faktycznie będzie niezła komedia :)

  • 0 0

 • Co za chała! (1)

  Rany, jeśli to jest komedia, to Meksykańska Masakra Piłą Mechaniczną jest musicalem. Czekałem aż zdarzy się coś śmiesznego i czekałem... aż wreszcie doczekałem do upragnionych napisów końcowych. W pewnym momencie mamy do czynienia z próbą samobójczą nastolatki. Dziewczyna próbuje się powiesić. Naprawdę bardzo śmieszne. Nie mówiąc o nieśmiałych lesbijskich pocałunkach i wątku nieudanej komunistycznej rewolucji przewijającym się przez cały film i znajdującym zwieńczenie w głupawym tańcu w scenie finałowej. Rozumiem, że Helios zamierzało przemycić komunistyczną indoktrynację i przy okazji zarobić naciągając ludzi na kompletną stratę czasu i pieniędzy? Brawo Helios, brawo Agora, udało się!

  • 1 1

  • Co za chała!

   Edit: Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną.

   • 0 0

 • Fajne

  Całkiem zgrabny film

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

23.10.2020 r.

16.10.2020 r.

Zapowiedzi