• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Duchy Inisherin
8.6
39 ocen
1 godz. 54 min.
produkcja: Irlandia
gatunek: dramat, komedia
reżyseria: Martin McDonagh    scenariusz: Martin McDonagh
premiera: 20 stycznia 2023 (Polska)
5 września 2022 (Świat)

Opis filmu

Życie dwóch długoletnich znajomych znajduje się w impasie, gdy jeden z nich nagle kończy ich przyjaźń, co ma nieoczekiwane konsekwencje dla nich obydwu.

Obsada

Colin Farrell, Brendan Gleeson, Barry Keoghan, Kerry Condon, Gary Lydon

Gdzie grają?

Ładowanie
KinoPort
KinoPort

Gdańsk

KinoPort

Gdańsk

czwartek
16 lut
17:20
czwartek
23 lut
20:00
niedziela
26 lut
17:45
Kino Kameralne Cafe
Jutro
04 lut
niedziela
05 lut
wtorek
07 lut
środa
08 lut
piątek
10 lut
sobota
11 lut
niedziela
12 lut
Multikino Sopot
Dzisiaj
03 lut
Jutro
04 lut
niedziela
05 lut
poniedziałek
06 lut
wtorek
07 lut
środa
08 lut
czwartek
09 lut

Opinie (7)

 • Świetny film. Niepospolity.

  Pewnie nie dla wszystkich, ale jeśli ktoś ma wyczucie absurdu to polecam.
  Akcji w potocznym rozumieniu nie ma zbyt wiele, ale w bohaterach i relacjach między nimi dzieje się bardzo dużo.

  • 10 0

 • Świetny film o cierpieniu, które czy aby na pewno mam sens? (2)

  To bardzo dobry film. niełatwy, ciężki. Momentami wręcz dręczący, przez to co oglądamy na ekranie. Jest to film do którego można wrócić za jakiś czas, za rok, może dłużej, na pewno nie od razu. Akcja dzieje się w Irlandii, równo sto lat temu. Gdy trwała tam wojna domowa. Wojna stanowi w nim tylko odległe tło... dla wojny między dotychczas bliskimi sobie ludźmi. W filmie mamy dwóch przyjaciół, z których nagle jeden postanawia zupełnie zerwać z drugim. Bez słowa wyjaśnienia. Co oczywiście powoduje cierpienie, bo ta przyjaźń była dla drugiego - porzuconego bohatera - wszystkim, osią jego życia. Do czego to doprowadzi? Warto obejrzeć. Może do czegoś dobrego i obaj bohaterowie będą szczęśliwi..., ale może wręcz odwrotnie. I tę relację między nimi można równie dobrze zamienić na relację w związku, gdzie nagle jedna osoba porzuca drugą. Tu jest ten sam ból, ta sama walka, ta sama nadzieja. Ale jeśli ktoś przechodził przez coś takiego osobiście, to raczej wie, jak tego typu wysiłki się kończą, prawda? Może lepiej odpuścić, zamiast szamotać się w walce, która być może jest bezcelowa? I zamiast pomóc, spowoduje wręcz odwrotne skutki? Najgorsze wojny - to wojny domowe - nigdy i nigdzie nie zginęło tylu Amerykanów, co w wojnie domowej w XIX wieku. Czy najgorsza wojna między ludźmi, to aby nie ta - toczona między tymi, którzy byli sobie niegdyś najbliżsi? Nagłe porzucenie (słynny termin ghosting) drugiego człowieka to wyjątkowo podłe zachowanie. Ale ludzie się zmieniają. Zwykle na gorsze. Przypomniał mi się cytat z Małego Księcia: "Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś". Jeśli ktoś tego nie rozumie, to zamiast serca ma kamień. A tacy ludzie nie są warci złamanego grosza. Po angielsku tytuł to The Banshees of Inisherin (to też tytuł piosenki, którą Colm komponuje przez cały czas) pochodzi z irlandzkiego folkloru i oznacza duchy kobiet, które krzyczą, zawodzą i opłakują, ostrzegając w ten sposób, że członek rodziny wkrótce umrze...

  • 16 0

  • Ze względu na obsadę, skojarzyło mi się ze świetnym In Bruge (1)

   Czy to podobny klimat?

   • 0 0

   • Ale tu też reżyser ten sam

    • 1 0

 • Arcydzieło.

  Ten film odbiera się wszystkimi zmysłami. Wgniatający w fotel. Jedyną wadą tego filmu jest to że ciężko będzie zrobić coś lepszego.

  • 5 5

 • Rewelacyjny

  Uff.Ciężko cokolwiek napisać o tym filmie,bo jest tak wielowątkowy,że po wyjściu z kina widz zastanawia się o czym on był.Ale spróbujmy.Film bardzo dobry. Piękny wizualnie.Irlandia sfotografowana znakomicie.To film o potrzebie bliskości i o tym jak trudno jest się rozstać.O tym,że tak naprawdę w głębi duszy każdy z nas jest egoistą i że nie ma miłych i dobrych ludzi ponieważ w skrajnych przypadkach wyzwalane są w człowieku najgorsze cechy charakteru.Film skłania do przemyśleń o tym,czy warto walczyć o miłość,przyjaźń czy też o jakąkolwiek inną relację.Przypomina o tym,że powinniśmy się rozstawać z szacunkiem ale jednocześnie podkreśla fakt,że niektórych rzeczy tak po prostu nie można puścić w niepamięć.Każdy z nas oczywiście może zwrócić uwagę w Duchach Inisherin na zupełnie inne wątki.Jest o czym myśleć.I bardzo polecam.Gra aktorska super.Czy lepszy od Trzech Billboardów?Moim zdaniem nie.Zupełnie inny to na pewno.Ale tak.Zdecydowanie do obejrzenia choć ze względu na scenariusz widzowie mogą się poczuć trochę dziwnie.Scenariusz jest oryginalny bardzo ale to w mojej opinii jest zaletą Duchów Inisherin.

  • 7 0

 • Warto!

  Proste, ludzie emocje pokazane w nieco absurdalny sposób. A widoki na Irlandię.... mrrr... majstersztyk!

  • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdańsk

Helios Forum Gdańsk

Forum Gdańsk

20  filmów
na afiszu

Helios Alfa Centrum

Alfa Centrum

18  filmów
na afiszu

Helios Metropolia

Galeria Metropolia

16  filmów
na afiszu
22  filmy
na afiszu

Cinema1

Galeria Morena

13  filmów
na afiszu
10  filmów
na afiszu
13  filmów
na afiszu

Kino Muzeum

Muzeum II Wojny Światowej

8  filmów
na afiszu
9  filmów
na afiszu
Gdynia

Helios Riviera Gdynia

Centrum Riviera

18  filmów
na afiszu

Klub Filmowy

Muzeum Emigracji

13  filmów
na afiszu
Sopot

Multikino Sopot

Centrum Haffnera

18  filmów
na afiszu
Rumia

Multikino Rumia

Galeria Rumia

11  filmów
na afiszu