stat
Impreza już się odbyła

Związki osób aseksualnych - film + dyskusja

Wydarzenie w ramach

Aseksualność to brak pociągu seksualnego w stosunku do innych osób. Coraz częściej określa się go jako czwartą orientację seksualną a szacunki mówią, że w społeczeństwie takich osób jest co najmniej 1%. Osoby aseksualne powoli wychodzą z cienia, coraz częściej pojawiają się w mediach, zakładają swoje stowarzyszenia.

15 - 22 października 2021, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 30

sobota, godz. 21:45

Gdynia,
bilety 12 zł
Kup bilet
Ale czy brak pociągu seksualnego skazuje te osoby na samotność? Aseksualność nie jest równoznaczna z brakiem potrzeb romantycznych, odczuwania miłości i chęci budowania relacji. Jak zatem wyglądają związki osób aseksualnych? Czy w istotny sposób różnią się od związków pozostałej części społeczeństwa? Czy możliwe są szczęśliwe związki osób aseksualnych z osobami odczuwającymi potrzeby seksualne?

Zapraszamy na film "Aseksualność". Jest to 20 minutowy brytyjski dokument w reżyserii Oli Isaaca Smitha. Opowiada o tym, co znaczy identyfikować się jako osoba aseksualna. Twórcy nie chcą dokładnie opisywać ani upraszczać pojęcia aseksualności we współczesnym świecie, ale ukazać szeroki wachlarz definicji i mnogość światów tych, którzy identyfikują się jako aseksualni. Przytoczone doświadczenia ludzi wahają się od romantyzmu do szarych sfer, od przykładów, jak aseksualność wpływa na intymne kontakty aż do piętnowania i prześladowania osób aseksualnych nawet przez środowisko LGBT.

Po filmie zapraszamy do dyskusji w której wezmą udział:
Anna Niemczyk - psycholożka, była nauczycielka akademicka. Autorka publikacji naukowych z dziedziny psychologii poznawczej, komunikacji społecznej, psychoedukacji. Obecnie kończy pracę nad książką o aseksualności.

Agnieszka Batorek - aktywistka, działaczka na polu kultury i sztuki, organizatorka Żywej Biblioteki, reprezentantka aseksualnej społeczności

Anna Strzelczyk - doktorantka w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagielońskiego. Autorka rozprawy doktorskiej "Tożsamość osób aseksualnych a ich funkcjonowanie w bliskich związkach".
Spotkanie poprowadzi Nikodem Mrożek, prezes Stowarzyszenia na rzecz osób LGBT Tolerado, wykładowca akademicki, czynnie zaangażowany w sprawy społeczności osób aseksualnych.

Wydarzenie odbywa się w ramach Trójmiejskich Dni Równości.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.