stat
Impreza już się odbyła

Zrozumieć depresję. Pokaz filmu

Zapraszamy na projekcję filmu "Zrozumieć depresję" podczas 11. LGBT Film Festival 2020 w Kino Kameralne Cafe. Po filmie porozmawiamy o częstotliwości występowania depresji wśród osób homoseksualnych.

sie 2

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 26,90 zł
przedsprzedaż 14,90 - 22,90 zł
Przerażające są statystyki na temat zdrowia psychicznego młodzieży LGBT: około 70 % osób deklaruje, że miewa myśli samobójcze, ponad połowa ma objawy depresji. Dlaczego tak się dzieje i czy istnieje jakikolwiek sposób, aby temu zapobiec? Będziemy poruszać tematy różnych oblicz depresji, przypadki, mechanizmy osób z depresją, rozróżnimy chorobę od zaburzeń psychicznych.

Naszymi gośćmi będą:
Bartosz Karcz psychoterapeuta - Psycholog, wykładowca Uniwersytetu SWPS, psychoterapeuta w trakcie szkolenia psychoterapii psychoanalitycznej. Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi.

Magdalena Muzioł, psychiatra - lekarz psychiatra z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy klinicznej w oddziale zamkniętym, dziennym i w poradni zdrowia psychicznego. Ukończyła kurs przygotowujący do certyfikatu psychoterapeuty.

Dyskusja moderowana - Ludzie cierpiący na depresję są zazwyczaj niewidzialni. Społeczeństwo uważa, że na tę chorobę zapadają osoby słabe psychicznie, rozpieszczone przez życie, skupione na sobie i niezdolne do wzięcia się w garść. Kiedy ktoś w naszym otoczeniu cierpi, uważamy że to przejdzie, bo po prostu ma zły humor. Depresja nie mija jednak sama, a zły humor trwa i trwa, często miesiącami lub latami. Ile wynosi ludzka wytrzymałość?

Film przedstawia 4 historie walki z tą niezwykle ciężką chorobą, w którą wpisane są wielokrotnie: wykluczenia, bezradność lekarzy czy próby samobójcze.

Trailer: https://youtu.be/8wfXBr732iA

Mecenat:
JP Morgan Chase & Co.
Niemiecka Centrala Turystyki
Dentons
IG Knowhow Limited
Credit Suisse

Z uwagi na wymogi sanitarne, w salach kinowych możliwe jest wypełnienie tylko w 50%.
Zachowajmy rozsądek, odstęp, zabierzmy maseczki, żele antybakteryjne i oglądajmy wspaniałe filmy na dużym ekranie.

Twórz LGBT Film Festival razem z nami https://pomagam.pl/11lgbtff

Wspierając nasz projekt, umożliwiasz realizację festiwalu. Pamiętaj, każda wpłata ma dla nas ogromne znaczenie. Z góry dziękujemy za wsparcie

Informacja o biletach

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi