W związku z oficjalnym rozporządzeniem o odwołaniu wszelkich imprez masowych, wydarzeń kulturalnych oraz pokazów kinowych, wszystkie kina w Trójmieście zdecydowały o zamknięciu swoich obiektów do odwołania.
Szczegółowe informacje o zwrotach zakupionych wcześniej biletów, repertuarze i ponownej dostępności obiektów będą udostępniane na stronach poszczególnych kin.
Impreza już się odbyła

Zdarzyło się tutaj innym razem...

kwi 9

czwartek, godz. 13:00, 18:00

bilety 10 zł
kwi 15

środa, godz. 19:00

bilety 19 zł
ulgowy 16 zł
Zdarzyło się tutaj innym razem...

Warsztaty dokumentalno-animowane bazujące na muzyce Tomasza lipnickiego, poświęcone łączeniu filmu żywej akcji z animacją filmową

kiedy: 23-24 listopada, godz. 12.00-16.00
gdzie: CEA Łaźnia 2
zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, w temacie proszę podać nazwę warsztatów)
uczestnicy: uczniowie szkół średnich, studenci, dorośli
wstęp bezpłatny

Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 serdecznie zaprasza na pierwszą edycję warsztatów dokumentalno-animowanych Zdarzyło się tutaj innym razem. Zajęcia będą odbywać się cyklicznie (co miesiąc lub co dwa miesiące), a każdy kolejny warsztat będzie kontynuacją poprzedniego. Z tego względu zakładamy, że za każdym razem powinniśmy spotykać się w tym samym lub podobnym gronie.

materiały warsztatowe, CEA Łaźnia 2
materiały warsztatowe, CEA Łaźnia 2


W tegorocznej edycji opracujemy plan działań na przyszły rok, zastanowimy się nad koncepcją filmu, który powstanie podczas warsztatów, wypróbujemy sprzęt i zrobimy wstępne zdjęcia.

Celem wszystkich warsztatów będzie integracja różnorodnych technik filmowych oraz próba poetyckiej dokumentacji miejsca (okolic Nowego Portu) i upływającego czasu. Naszym przewodnikiem po Nowym Porcie będzie Tomek Lipnicki, legendarny gdański artysta. Muzyka Lipnickiego stanie się bazą i pretekstem do nostalgicznej wycieczki po tej części Gdańska, która zachowała jeszcze wiele z minionych czasów, ale która także poddaje się już wielkomiejskim zmianom.

Nad dokumentalną częścią warsztatu będą czuwać doświadczeni i utytułowani filmowcy związani ze szkołą filmową Andrzeja Wajdy, twórcy pracowni "Bydgoska kronika filmowa" Maciej Cuske oraz Marcin Sauter. Część animacyjną poprowadzi Robert Turło, doświadczony reżyser i scenarzysta filmów animowanych.

materiały warsztatowe, CEA Łaźnia 2
materiały warsztatowe, CEA Łaźnia 2 Tymoteusz Skiba


Podczas serii warsztatów odbywających się w weekendy (mniej więcej 7 spotkań po dwa dni) uczestnicy nauczą się języka filmowego (plan, kierunek, oś akcji, ujęcie, sklejka) i podstaw fotografii (kadr, światło, ustawienie kamery), będą pracować nad scenopisem, współpracować z kompozytorem, realizować zdjęcia, tworzyć animacje, pracować nad montażem filmu i postprodukcją.

Cały projekt w sposób twórczy i porywający połączy miejsce, jego uliczne legendy, twórcę życiowo związanego z Nowym Portem, filmową dokumentację i twórczą fotograficzną ilustrację, nowocześnie realizowaną animowaną grafikę filmową oraz wyobraźnię uczestników warsztatów.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij