• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Zadra
6.1
21 ocen
1 godz. 28 min.
produkcja: Polska
gatunek: muzyczny
reżyseria: Grzegorz Mołda

Oceny dziennikarzy

Średnia ocena 5.0
 • Magda Mielke

  Choć ogląda się to przyjemnie, ewidentnie czegoś zabrakło. Są fajne rymy (to właśnie dzięki muzyce "Zadrę" ogląda się z taką frajdą), ciekawie zakomponowane kadry, miła dla oka obsada i dużo "serducha", ale wszystko wciśnięte w przewidywalny schemat: wzlotu, upadku i ocalenia. Po zapowiedziach, że będzie to historia młodej raperki, próbującej na własnych zasadach zaistnieć w świecie zdominowanym przez mężczyzn, oczekiwałam trochę więcej.
 • Anna Starostka

  W końcu film adekwatny do aktualnych trendów muzycznych, modowych czy po prostu lifestylowych. Spodziewałam się trochę innego spojrzenia na "czas dziewczyn" w robieniu rapu, a dostałam sporo schematów i dobrze znanych motywów. Warty obejrzenia, posłuchania i odkrycia kolejnej ciekawej roli Gierszała.
 • Tomasz Zacharczuk

  Spodziewałem się, że osadzona w rapowych klimatach opowieść będzie miała większego powera i trochę więcej mi powie o kobietach, które próbują się przebić w męskim świecie. To momentami dość sztampowa historia młodej artystki, która wpada w kolejne pułapki showbiznesu. Mocno na plus muzyka (świetne beaty, trochę gorzej tekstowo), niezłe aktorstwo i rap-musicalowe wtręty, ale długimi momentami brakuje odpowiedniego flow. Plasuje się raczej w średniej festiwalowej.
 • Alicja Olkowska

  Hip-hopowy moralitet o tym, że wszystko ma swoją cenę, zwłaszcza spełnianie marzeń. Ogląda się go dobrze, chociaż męczyć mogą już opatrzone polskie wątki: biedna matka, nieobecny ojciec, ulica, która wychowuje kolejne pokolenie. Duży plus za muzykę producenta 1988 i rolę Jakuba Gierszała.

Opis filmu

Sandra „Zadra” Kwiecik ma osiemnaście lat i głowę pełną marzeń. Bardzo chce zostać sławną raperką, więc każdą wolną chwilę poświęca muzyce. Rymuje o tym, co czuje i jak wygląda jej codzienność. Dorabia w kawiarni jako kelnerka, by wesprzeć matkę samotnie wychowującą jej młodszego brata Witka i ją. Życie Zadry zmienia się, kiedy poznaje Motyla – najbardziej rozchwytywanego rapera w kraju.

Film jest drugim filmem reżysera. Oba prezentowane będą w Gdyni.

Obsada

Magdalena Wieczorek, Jakub Gierszał, Margaret, Ignacy Liss, Magdalena Różczka

Opinie (3)

 • Przyjemny film

  Być może zabrakło tej propozycji trochę mocy i dodatkowych beatów, ale historia jest ciekawa, realizacja również. Można się pośmiać i uronić łzę. Film bez dłużyzn, za to z fabułą wartościową dla młodych ludzi, duży plus dla realizatorów za pokazanie, że czasami można wybrać inaczej niż samobójstwo, nawet kiedy jest się w totalnej rozsypce. Nie jest to może kino wysokich lotów, ale przyjemny film, po którym zostaje coś w głowie.

  • 0 0

 • Dobry film ale osadzanie 26 letniej aktorki w roli 18 latki to trochę przegięcie

  Warto obejrzeć chociażby dla roli Gierszała-to chyba najlepszy polski aktor obecnie.

  • 1 2

 • DOBRY, choć za mało w nim hiphopu... o którym pośrednio jest ten film...

  Zadra w reż. Grzegorza Mołdy. To film o polskiej dziewczynie, która chce zostać sławną raperką. Cóż, 8 Mila toto nie jest, ale myślę, że to DOBRY film, do którego można za jakiś czas wrócić. W filmie w sumie brakuje... hip hopu, bo choć muzyki nawet jest sporo, to trudno uznać ponad połowę ścieżki dźwiękowej za "czarne" rytmy. Fajnie też, że to film gdzie bohaterką jest dziewczyna, a nie wiecznie jakiś facet.

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdańsk

Helios Forum Gdańsk

Forum Gdańsk

19  filmów
na afiszu

Helios Alfa Centrum

Alfa Centrum

15  filmów
na afiszu

Helios Metropolia

Galeria Metropolia

17  filmów
na afiszu
23  filmy
na afiszu

Cinema1

Galeria Morena

13  filmów
na afiszu
8  filmów
na afiszu
12  filmów
na afiszu

Kino Muzeum

Muzeum II Wojny Światowej

16  filmów
na afiszu

Kino IKM

Instytut Kultury Miejskiej

7  filmów
na afiszu

Kino Spektrum

Klub Kot

18  filmów
na afiszu
Gdynia

Helios Riviera Gdynia

Centrum Riviera

18  filmów
na afiszu
20  filmów
na afiszu
Sopot

Multikino Sopot

Centrum Haffnera

19  filmów
na afiszu
Rumia

Multikino Rumia

Galeria Rumia

18  filmów
na afiszu