Film

Zabij to i wyjedź z tego miasta
7.2 20 ocen 1 10

Zabij to i wyjedź z tego miasta

(4 opinie)
produkcja
Polska
gatunek
animacja
premiera
22 stycznia 2021 (Polska)
reżyseria
Mariusz Wilczyński
scenariusz
Mariusz Wilczyński
czas trwania
1 godz. 28 min.

Obsada

Krystyna Janda, Andrzej Wajda, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Andrzej Chyra, Irena Kwiatkowska, Maja Ostaszewska, Małgorzata Kożuchowska, Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda

Opis filmu

Intymna opowieść reżysera o niedokończonych rozmowach z rodzicami, o tęsknocie za przyjacielem, którego muzyka jest ważnym przewodnikiem po filmie. Portret Łodzi, rodzinnego miasta autora – fabrycznego, odpychającego i przyciągającego, miasta pełnego kominów, pełnego sadzy, miasta które kocham, i miasta którego tak na prawdę już nie ma. Opowieść o artystach, którzy kształtowali świat dziecięcej wyobraźni oraz wrażliwość. Opowieść o wartościach, których dzisiaj już trochę brakuje. Jest to film o zawodach i marzeniach.Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera.

Zwiastun

Opinie (4)

 • Przeszywający i klimatyczny

  wizjonerska formuła animacji, poruszający jeden z najważniejszych aspektów życia - przemijanie. Ścieżka dźwiękowa i dobór głosów wybitnych postaci. Polecam koneserom, bardzo!

  • 11 2

 • Bazgroł który wycisnął ze mnie morze łez i rozerwał mi serce. Nie mogę się pozbierać

  • 7 1

 • niezwykły, niepowtarzalny, rewelacyjny

  Pozostaje w pamięci na długo. Przejmujące sceny, brzydota, trud i okrucieństwo życia w tamtych czasach a może nie tylko w tamtych...Może to nasze narodowe "pręgi"... Postaci rysowane w sposób dopełniający fabułę. Twórca osadził siebie w realiach tamtych lat, realiach swojej dziecięcej rzeczywistości i postrzegania świata. Odnalazłam tak wiele z moich tamtych lat... Poruszający film.

  • 3 1

 • Świeżo po seansie, ale zdecydowanie nie zostałam "wbita w fotel" jak moi poprzednicy

  Jeszcze nie wiem co sądzić o filmie. Na pewno mnie nie poruszył tak jak się tego spodziewałam (czytając komentarze)
  Film ciekawy, ale nie dla każdego. Zastanawiam się czy wiele bym straciła nie kupując biletu na projekcje? Może nie jestem wrażliwa?

  • 6 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

17.09.2021 r.

10.09.2021 r.