stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Yuli - pokaz przedpremierowy

Wydarzenie w ramach

"Opowieść uderzająca w każdą nutę tematyczną - rodzinę, poświęcenie, męskość, czarną tożsamość, wyobcowanie i oczyszczającą moc sztuki - publiczność bez trudu znajdzie wspólny akord z tym filmem."
Jonathan Romney, Screen International

W ramach Festiwal Kultur "Okno na świat" zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu "Yuli".

Od chuligana z ulic Hawany do gwiazdy światowego baletu.
Nominowana do pięciu "hiszpańskich Oscarów" ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty z samym tancerzem w roli głównej.

Tytułowy Yuli to przydomek, który nadaje Carlosowi Acoście jego ojciec Pedro. Od najmłodszych lat Yuli ucieka od wszelkiej dyscypliny i edukacji; życia uczy się głównie na ulicach zaniedbanej dzielnicy w Hawanie.
Jednak Pedro wie, że jego syn ma wrodzony talent i zmusza go do udziału w zajęciach tanecznych. Wbrew swojej woli i mimo początkowej niesubordynacji, Yuli zachwyca się światem tańca. 
Wkrótce zaczyna tworzyć własną legendę, jako jeden z najlepszych tancerzy swojego pokolenia. Przełamuje tabu, stając się pierwszym czarnym odtwórcą roli Romea w prestiżowym Royal Opera House w Londynie, gdzie przez 17 lat buduje swoją niezwykłą karierę jako główny tancerz.


Reżyseria Iciar Bollain
Produkcja: Hiszpania / Wielka Brytania / Niemcy 2018

Bilety: 20 zł
Rezerwacje: 58 690 70 75 lub bilety@kinokameralnecafe.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi