Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wystawa na ekranie - Vincent van Gogh (1 opinia)

"Wystawa na ekranie" ("Exhibition on Screen") to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. W ramach projektu 3 oraz 17 sierpnia widzowie Multikina będą mogli zobaczyć wystawę klasycznych dzieł Vincenta van Gogha.

w każdy czwartek (do 24.02), godz. 13:00, 18:00

bilety 10 zł
Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia. Spotkanie z wyjątkowym artystą, człowiekiem, który odcisnął niezatarte piętno na sztuce XX wieku. W 2015 roku przypada 125. rocznica śmierci Vincenta van Gogha, obchody tej rocznicy są jednocześnie okazją do ponownego pochylenia się nad dorobkiem holenderskiego mistrza.

O jego twórczości wypowiadają się zaproszeni goście, światowej sławy kuratorzy i historycy sztuki, którzy często podsuwają nowe, zaskakujące interpretacje klasycznych dzieł Vincenta van Gogha. Dzięki pełnemu dostępowi do zbiorów Muzeum van Gogha w Amsterdamie powstał genialny nowy film o jednym z najbardziej fascynujących i uwielbianych artystów. To niezwykła okazja do obejrzenia legendarnych dzieł van Gogha na dużym ekranie w towarzystwie wybitnych znawców i interpretatorów jego twórczości. Zgromadzone w Amsterdamie dzieła rudowłosego Vincenta zdradzą nam swoje tajemnice i otworzą nowe perspektywy spojrzenia na twórczość i życie artysty osobnego.

Phil Grabsky - pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia - przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum. Cykl "Wystawa na ekranie" ("Exhibition on Screen") przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia najważniejszych artystów malarzy świata.


Czas trwania: ok 90 min.
Wystawa z polskimi napisami!
Przerwa: brak

Informacja o biletach

35 zł – normalny
30 zł – ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy) lub z kuponem z magazynu Multikino & Gala lub z kuponem z magazynu Sens (na rynku od 19 lutego)
25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Opinie (1)

  • Trzeba iść

    Wystawa w Amsterdamie jest urzekająca a twórczość niebywała. Facet miał wielki talent, innowacyjne podejście do łączenia kolorów. Za życia nie sprzedał chyba żadnego obrazu, a teraz trzeba stać dwie godziny w kolejce, żeby wejść do muzeum.

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi