stat
Impreza już się odbyła

Wszystko o Ewie - National Theatre Live

Dobra nowina dla wszystkich miłośników teatru! Na ekrany kin sieci Multikino - w ramach projektu MultiCulture Britain - powraca cykl National Theatre Live, prezentujący najlepsze spektakle brytyjskie. Starannie wyselekcjonowane tytuły, plejada aktorskich sław, nagradzani reżyserzy - to wszystko na wielkim ekranie, w najlepszej jakości dźwięku i obrazu. W nadchodzących miesiącach Multikino pokaże aż osiem tytułów, z czego dwa - "Uśmiechnij się póki czas" i "Fleabag. Szmata" - premierowo.

W teatralnej kreacji na kinowym ekranie będzie można zobaczyć Gillian Anderson, znaną polskim widzom m. in. z seriali "Z Archiwum X" i "Sex Education". Wszystko o Ewie to fascynująca historia o kulisach show-biznesu, zazdrości, ambicji i władzy. Margo Channing, żywa legenda, od której nie sposób oderwać oczu i pragnąca zbliżyć się do niej jej najwierniejsza fanka - młoda, piękna Eve. Kiedy fascynacja staje się rywalizacją; jak działają mechanizmy świata sztuki? W latach czterdziestych historia Margo została opublikowana w "Cosmopolitan", następnie pojawiła się adaptacja filmowa, a w końcu film - "Alll about Eve", który zdobył rekordową liczbę czternastu nominacji do Oscara i aż sześć statuetek. Nawiązania do tego filmu wciąż pojawiają się w popkulturze. Hipnotyzującą muzykę do teatralnej wersji tej historii stworzyła PJ Harvey, spektakl wyreżyserował Ivo van Hove (NT Live: "Opętanie", "Hedda Gabler"), a oprócz Gillian Anderson na scenie będzie można zobaczyć m. in. Lily James ("Mamma Mia! Here We Go Again", "Kopciuszek", "Yesterday").

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.