stat
Impreza już się odbyła

Weekend z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity

Millennium Docs Against Gravity to jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby. Wracamy wspomnieniami do tegorocznej edycji i zapraszamy na wspólne przeżywanie wybranych filmów przez weekend w Gdańsku.

Program Weekendu z Festiwalem MDAG 2020:

"Lekcja miłości" (Lessons of Love) 9.10 godz. 17:00
Polska, 2019, 72 min. Reżyseria: Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja

Ta cząstka życia należy do mnie! stwierdza Jola ekscentryczna, kochająca kolorowe stroje kobieta tuż przed siedemdziesiątką. Po pięćdziesięciu latach zdobywa się na ważny krok ucieka z Włoch, od małżeńskiego koszmaru, do swojego rodzinnego Szczecina. Pewnej nocy na parkiecie w Cafe Uśmiech poznaje Wojtka starszego od siebie mężczyznę, który zakochuje się w niej bez pamięci. Jola się waha i nie wie, co robić. Zmierzyć się z trudnym rozwodem i wyjść na nowo za mąż? A może po prostu żyć chwilą i nie wracać do przeszłości? Czy odważy się żyć swoim życiem?
Bilety: https://biletyna.pl/film/Lekcja-milosci

"iHuman" (iHuman) 11.10 godz. 18:45
Norwegia, Dania / 2019, 99 min. Reżyseria: Tonje Hessen Schei

Sztuczna inteligencja to najpotężniejsza technologia naszych czasów, która może okazać się pomocna w rozwiązaniu najbardziej palących problemów i wyzwań ludzkości, ale też przyczynić się do jej upadku. Film podąża za pionierami w dziedzinie sztucznej inteligencji, pracującymi nad jej coraz bardziej wyrafinowaną formą.
Bilety: https://biletyna.pl/film/iHuman

"Kobieta" (Woman) 10.10 godz. 20:30
Francja, 2019, 104 min. Reżyseria: Yann Arthus-Bertrand, Anastasia Mikova

Co to znaczy być kobietą? 2000 kobiet z 50 różnych krajów świata dzieli się przed kamerą swoimi historiami i opowiada o własnych doświadczeniach: od tych najbardziej intymnych aż po kulturowe. Dotykają przy tym szerokiej gamy problemów: seksualności, macierzyństwa, przemocy domowej, gwałtu, wolności, niezależności finansowej, wizerunku ciała i starości.
Bilety: https://biletyna.pl/film/Kobieta

"Tarantino: bękart kina "(QT8: The First Eight) 9.10 godz. 18:45, 11.10 godz. 21:00
USA, 2019, 103 min. Reżyseria: Tara Wood

Quentin Tarantino to jeden z najbardziej znanych, kontrowersyjnych i wpływowych reżyserów. Jest marką samą w sobie, a każdy jego film budzi zainteresowanie krytyków i widzów. O kulisach jego twórczości opowiadają współpracujący z nim od lat producenci, a także aktorzy. Dzięki temu powstał wnikliwy portret ikony filmowej naszych czasów.
Bilety: https://biletyna.pl/film/Tarantino-Bekart-kina

"Jak Bóg szukał Karela" (Once Upon A Time In Poland)
10.10 godz. 15:45, Czechy, Polska, Słowacja, 2020, 95 min.
Reżyseria: Vít Klusák, Filip Remunda

Czeska ekipa dokumentalna wyrusza w pielgrzymkę przez Polskę, aby okiem kamery zbadać konkretne sytuacje związane z polską religijnością. Jak skończy się spotkanie z egzorcystą czy z oddanymi słuchaczami Radia Maryja? Czy Czesi zrozumieją polską religijność, a Polacy zaakceptują czeski ateizm?
Bilety: https://biletyna.pl/film/Jak-Bog-szukal-Karela

"ODBUDOWAĆ PARADISE" (Rebuilding Paradise) 11.10 godz. 14:45
reż. Ron Howard/USA/2020/95 min.

8 listopada 2018 u podnóża wzgórz Sierra Nevada wybuchł najtragiczniejszy pożar w historii Kalifornii, który zdewastował miasteczko Paradise. W wyniku szalejącego ognia zginęło 85 osób. 14 tysięcy domostw zamieniło się w popiół, zmuszając do ucieczki kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców. Słynny reżyser i zdobywca Oskara Ron Howard (Piękny umysł) postanowił natychmiast pojechać na miejsce tragedii. Został z mieszkańcami dłużej niż ekipy telewizyjne relacjonujące tę tragedię. Na początku filmu widzimy nagrania z kamer zamontowanych w samochodach uciekających przez apokaliptycznym ogniem mieszkańców Paradise. Takie pożary zwykliśmy nazywać klęskami żywiołowymi, nad którymi nie możemy zapanować. Jednak obecnie, w wyschniętych przez zmiany klimatyczne lasach, pożary wybuchają na całym świecie dużo częściej. Społeczność Paradise organizuje się, i z godną podziwu determinacją stara się odbudować swoje nigdyś idylliczne miasto. Pragną także oskarżyć tych, przez których doszło do tej tragedii. Rownocześnie część rozbitków z Paradise wybierajednak ucieczkę z miasta i chce zapomnieć. Czy w takiej sytuacji uda się odbudować rajskie Paradise?
Bilety: https://biletyna.pl/film/Odbudowac-Paradise

Rezerwacje: tel. 58 690 70 75

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.