stat

Warsztaty międzypokoleniowe

W każdą co drugą niedzielę będziemy się spotykać na 100czni, rozmawiać o ekologii i robić warsztaty międzypokoleniowe.

Kino Seniora

w każdą środę (do 31.12), godz. 12:00

bilety 10 zł

Kino Kobiet

paź 28

poniedziałek, godz. 18:30

bilety 22,50 zł
Warsztaty są bezpłatne, ZAPISY: generacjafundacja@gmail.com. Można zapisać się na jeden lub kilka warsztatów

Słuchajcie, trochę zmieniamy taktykę, bo sporo osób bez dzieci jest zainteresowanych. Od dziś nasze warsztaty rodzinne zamieniamy w międzypokoleniowe - niech będą dla każdego! Mile widziane dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Zapraszamy!

12.00 - 13.15 // warsztaty "Zero waste - segregacja śmieci" z Ambasada Czystej Planety
Warsztat dla każdego, kto chciałby zgłębić tajniki ważnych elementów filozofii życia, jaką jest zero waste - segregacji oraz zapobiegania powstawaniu śmieci. Jak zmniejszyć ilość odpadów? W jaki sposób skutecznie je segregować? Zapraszamy na spotkanie z Anną Desgous, aktywistką i edukatorką.

14.15 - 16.00 // warsztaty "Domowe nawozy i ekologiczne środki ochrony roślin"
Dlaczego nie warto używać sztucznych nawozów i pestycydów? Jak dbać o domowe i ogrodowe rośliny w sposób przyjazny środowisku? Zrobimy własne nawozy i środki ochrony roślin, które będzie można zabrać do domu.

17.00 - 18.30 // warsztaty charytatywne "Uszyj sobie misia" z Gosia Zamorska - zbieramy cegiełki od 10 zł, które zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w Jemenie, zasilając konto UNICEF Poland. Mamy dla Was wszystko, co potrzebne, by uszyć własnego misia - materiały, wypełnienie, guziki, skrawki materiałów oraz, oczywiście, odpowiednie instrukcje.

Misie będzie można zabrać ze sobą, w zamian prosimy o zostawienie dobrowolnej cegiełki na rzecz dzieci z obszaru dotkniętego konfliktem zbrojnym i jego konsekwencjami. Akcja realizowana jest w porozumieniu z UNICEF Poland

18.35 - 20:05 // film od Kino Dzieci: "Nic bez nas" reż. S. Kalusmann, Niemcy
Głównymi bohaterami filmu są dzieci z różnych zakątków globu. Twórcy zabierają nas w daleką podróż i opowiadają historie dzieciaków. Dokument nie tylko zwraca uwagę na różnice kulturowe i odmienne problemy, przed jakimi stają dzieci, lecz także podkreśla podobieństwa w ich życiu: wszyscy uczą się, bawią, odkrywają świat i przygotowują się do dorosłości. Towarzysząc im w drodze do szkoły, poznajemy ich marzenia, plany i lęki. Film porusza problem przyszłości naszej planety, włączając do dyskusji głos dzieci, które już niedługo będą odpowiedzialne za jej losy.

Widzimy się na 100cznia, ul. Popiełuszki 5. Do zobaczenia!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij