stat
Impreza już się odbyła

Walentynki

Szukając miejsca 14 lutego 2020 zapraszamy do spędzenia czasu w kameralnej atmosferze naszego kina. Tutaj obejrzycie film pod oryginalnym średniowiecznym stropem, napijecie się wina, zjecie pyszne ciasto, a w podziemiach bez zasięgu nie musicie obawiać się, że ktoś Wam przeszkodzi bo telefon nie ma szans tu zadzwonić.

Plan na Walentynki mamy taki:
14:00 W jazzowym klimacie:
"Ella Fitzgerald. Just One Of Those Things"
Wokalistka miała zaledwie 15 lat kiedy w roku 1934 wygrała konkurs talentów w Teatrze Apollo w Harlemie. Od tego momentu jej życie stało się drogą na nieosiągalny dla innych wokalistów szczyt. W filmie pokazane są niepublikowane dotąd zdjęcia i wywiady, z których wyłania się obraz Elli jakiej nie znał świat - zamyślonej, zabawnej, rodzinnej, umiejącej postawić na swoim. Dokument przypomina także mniej znane fakty, pokazując Artystkę walczącą o prawa obywatelskie Czarnych w czasach rasizmu oraz pokazuje dylematy z jakimi mierzyła się przez całe swoje życie: głód występów pomieszany z nieustanną tęsknotą za życiem rodzinnym.
Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/137517

16:00
"Marianne i Leonard: Słowa miłości"
Film legendy brytyjskiego dokumentu, Nicka Broomfielda to piękna i dramatyczna historia miłości Leonarda Cohena i jego muzy Marianne Ihlen. Leonard i Marianne poznali się w 1960 roku na idyllicznej greckiej wyspie Hydra, w miejscu do którego zjeżdżali artyści z całego świata. Tutaj młody Cohen zmagał się z marzeniami o zostaniu pisarzem, a Marianne próbowała dojść do siebie po
nieudanym małżeństwie. Dokument pokazuje początki ich związku oraz to jak zmieniła się ich miłość, gdy Cohen odniósł muzyczny sukces.
Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/135983

18:30
"Matthias i Maxime" Pokaz Przedpremierowy
Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów. Ten pean na cześć przyjacielskich więzów przypomina, że prawdziwa miłość nie może się obejść bez prawdziwej przyjaźni. A czasem się od niej zaczyna.
Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/135982

21:30
"Poznajmy się jeszcze raz"
Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor (Daniel Auteuil), nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne (Fanny Ardant) w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru "Belle Epoque", bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko - od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę - staje się wirtualne.
Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/137349

Rezerwacje: tel. 58 690 70 75 lub bilety@kinokameralnecafe.pl

Przeczytaj także

Aktualna edycja

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.