Impreza już się odbyła

Wakacyjne kino familijne dla dzieci

Zapraszamy na wakacyjne kino familijne dla dzieci.
W niedzielne popołudnia spotkajmy się w kinie Stacji Orunia na filmy "Zielona szkoła" oraz "Daleko na północy" -
opowieści o przyjaźni, dziecięcej solidarności, poczuciu odpowiedzialności i wrażliwości oraz pełnej przygód wyprawie życia.

20.08 niedziela
godz. 16.00
"Zielona szkoła" reż. Simone van Dusseldorp
czas trwania 80 min.

27. 08 niedziela
godz. 16.00
Daleko na północy - animacja reż. Rémi Chayé
czas trwania 81 min.

WSTĘP WOLNY

Zielona szkoła
Ośmioletnia Meral przenosi się z rodziną do innego miasta. Oznacza to dla niej konieczność zaaklimatyzowania się w nowym miejscu, zmianę szkoły i zawarcia kontaktów z rówieśnikami. Początki ni należą do łatwych, sprawniej niż z ludźmi, idzie nawiązanie relacji ze zwierzętami - małą białą myszką.

Nowa zwierzęca przyjaciółka o imieniu Pipip zamieszkuje z Meral w pokoju, po czym wyrusza z nią na jesienny obóz. Las skrywa jednak wiele niebezpieczeństw - chwila nieuwagi powoduje, że Pipipa zostaje porwana przez sowę. Meral staje na czele ekipy poszukiwawczej i wspólnie ze szkolnymi przyjaciółmi wyrusza na ratunek myszki. Doskonałe kino przygodowe, będące barwną opowieścią o dziecięcej solidarności, poczuciu odpowiedzialności i wrażliwości.


Daleko na północy czyli opowieść o pełnej przygód wyprawie życia
Sankt Petersburg, 1892 rok. Młoda arystokratka Sasza facynuje się historią swojego dziadka podróżnika. Znany eksplorator zaprojektował wspaniały statek arktyczny, którym popłynął na wyprawę w kierunku bieguna północnego. Niestety z wyprawy już nie powrócił. Sasza postanawia zawalczyć o nadszarpnięty honor rodziny i samotnie wyrusza w podróż śladami dziadka. Chce odnaleźć słynny statek.


Stacja Orunia GAK
ul. Dworcowa 9
Gdańsk Orunia
www.gak.gda.pl
facebook/stacjaorunia
mail: stacjaorunia@gak.gda.pl
tel. 58 306 66 76 w. 37

Finansowane z budżetu Rady Dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.