Wydarzenie

stat

Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2017 (2 opinie)

UWAGA! Impreza już się odbyła
Aktualna edycja: Visa Kino Letnie 2018

data:
1 lipca - 31 sierpnia 2017
miejsce:

Molo w Sopocie  mapa

adres:
Sopot, pl. Zdrojowy 2
bilety:
8 zł , ulgowy 4 zł - szczegóły w opisie

Filmowe morze, góry i Mazury. Wielką galą wręczenia nagrody Diamentowego Klapsa Filmowego rozpocznie się 1 lipca w Sopocie 10. jubileuszowa edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego.Przez całe wakacje Visa Kino Letnie zaprasza widzów w najpopularniejszych kurortach Polski - w Sopocie i Zakopanem - na codzienne, bezpłatne projekcje filmowe. Dodatkowo w środy i czwartki seanse kina letniego odbywać się będą
w Giżycku."Wszyscy czekają z zapartym tchem, któremu polskiemu aktorowi zostanie wręczony tegoroczny Diamentowy Klaps Filmowy na sopockim molo" - mówi Paweł Adamski, twórca i organizator festiwalu. "Dowiemy się tego już 1 lipca
w Sopocie".

Festiwal corocznie przyciąga tłumy widzów spragnionych filmowych emocji.
W tym roku, po raz dziesiąty, dotrze tam, gdzie wypoczywają miliony Polaków - nad morze, w góry i na Mazury.

Codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia można rozkoszować się filmami
w niepowtarzalnych warunkach przyrody. W Sopocie projekcje odbywają się na słynnym sopockim molo, w Zakopanem na Kulturalnym Placu Niepodległości, tuż obok Krupówek, z widokiem na Giewont, a w Giżycku w Ekomarinie nad jeziorem Niegocin, gdzie filmy będzie można oglądać nawet z przycumowanych jachtów.

Jak co roku, każdy tydzień festiwalu został podzielony na atrakcyjne dni tematyczne. W repertuarze znajdą się filmy oscarowe i nagradzane na europejskich festiwalach, światowe super hity i kino artystyczne, nie zabraknie też polskich produkcji, o których głośno w kraju i za granicą.

Festiwalowy tydzień rozpoczynamy na "Sportowo - filmowo". W poniedziałki czekają nas zatem filmy, w których sportowe emocje grają główną rolę - zobaczymy m.in. "Rudo i Cursi" (film z Garcia Bernalem i Diego Luną) i dokument "Bracia Kliczko".

"Europejskie wtorki" to dawka kina europejskiego najwyższej próby - piękna "Młodość", "Makbet" z Michaelem Fassbenderem czy "Julieta" - ostatni film Almodovara.

Środowe "Super hity" przeniosą nas w świat blockbusterów, największych produkcji światowego kina - wśród nich: "Legion samobójców", "Jurassic World"
i "Batman vs Superman. Świt sprawiedliwości".
 
Czwartki na festiwalu już tradycyjnie przypisane są kinu polskiemu. Pod szyldem "Made in Poland" widzowie zobaczą m.in. ostatni film Andrzeja Wajdy "Powidoki" z fantastyczną rolą Bogusława Lindy i "Zjednoczone Stany Miłości" z plejadą wspaniałych polskich aktorek.

Festiwalowe weekendy rozpoczynać będziemy na wesoło - w ramach "Komediowych piątków" widzów bawić będą zwariowane komedie. Soboty to filmy oscarowe - wśród nich ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie, zdobywca Oscara za najlepszy film - "Moonlight", a także "Nowy początek", który będzie jednocześnie filmem otwierającym festiwal. Kobiece niedziele, które na pewno znajdą widzów również wśród mężczyzn, to m.in. projekcje takich filmów, jak: "Wiek Adaline", "Take This Waltz" i kochana przez wszystkich "Bridget Jones 3".
 
Festiwal Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane to, poza kinem plenerowym, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Na wszystkich miłośników kina czekają też dodatkowe niespodzianki w ciągu dnia. W Zakopanem funkcjonować będzie miasteczko filmowe na Kulturalnym Placu Niepodległości,
w Sopocie kawiarnia festiwalowa na molo, przy słynnej fontannie,
a w Giżycku centrum festiwalowe w nowo otwartym kinie "Nowa Fala".

Wejdź na www.Kino.Visa.pl, sprawdź nasz repertuar, głosuj w Plebiscycie Publiczności i wygrywaj atrakcyjne nagrody oraz dowiedz się, gdzie w Sopocie, Zakopanem i Giżycku czekają na Ciebie festiwalowe atrakcje.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. W Sopocie obowiązuje jedynie bilet na molo.

Zapraszamy na lato pełne filmowych emocji!
Informacja o biletach:
Wstęp na molo
normalny: 8 zł
ulgowy: 4 zł
2 dorosłych + dziecko: 18 zł
2 dorosłych + 2 dzieci: 19 z
2 dorosłych + 3 dzieci: 20 zł

Aktualna edycja imprezy

Dodaj zdjęcie

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdańsk

Sopot

Gdynia

Rumia

DKFy

Najwyżej oceniane

Bella i Sebastian 3
Ocena: 7.2 / 29 głosów
Zimna wojna
Ocena: 6.3 / 176 głosów
Iniemamocni 2
Ocena: 6.2 / 28 głosów

Zapowiedzi