• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

VHS Hell

Tak! To znowu się dzieje! VHS HELL przedłuża święta i już 27 grudnia zaprasza do B90 na wieczór z pokracznymi filmami z najniższych półek wypożyczalni kaset wideo. Tym razem pokaz odbędzie się w formule mieszanej: "Kripozoidów" zaprezentujemy z taśmy VHS, a slasher "Iced" z lektorem, który na żywo będzie improwizował ścieżki dialogowe. Całość zostanie uzupełniona o set reklam i zwiastunów filmowych z początku lat 90.

Sprzedaż biletów rusza w środę 15 grudnia o 10.00. Zrób sobie i swoim bliskim dobrze na święta!
Kripozoidzi, reż. David DeCoteau, 1987, 72 min.

(Pokaz z taśmy VHS)

Mamo, czy możemy mieć Obcego?. Przecież mamy już Obcego w domu. Obcy w domu okazuje się jednak tanią podróbką nakręconą na fali popularności filmów o potworze z kosmosu. Zamiast zaprojektowanych z niezwykłą dokładnością konceptów H.R. Gigera

oglądamy brzydkie magazyny, zamiast charyzmy Sigourney Weaver dostajemy silikony Linney Quigley, a zamiast przerażającego monstrum kolesia w kostiumie kupionym na AliExpress.
Jak się to ogląda? Oczywiście, że wspaniale! Kripozoidzi, nakręceni w dwanaście dni w opuszczonych magazynach, to absolutny popis bezczelności i komicznego plagiatorstwa, a zaprawiony w bojach reżyser David DeCoteau dostarcza widzom wszystkich atrakcji, których oczekujemy po VHS-owej obskurze. Krew i flaki są? Są. Potwór jest? Ano jest. Cycki są? Tak. Niczego więcej przecież w kinie nie potrzeba.

Iced, reż. Jeff Kwitny, 1987, 86 min.

(Pokaz z lektorem na żywo improwizującym dialogi)
W latach osiemdziesiątych prawie wszystkie amerykańskie obozy letnie stawały się scenografią dla masakr urządzanych przez żądnych krwi psychopatów, takich jak Jason Voorhees i jego naśladowcy. Z jakiegoś powodu twórcy slasherów rzadko wykorzystywali jednak scenerię zimową. I wtedy wchodzi Iced, cały na śnieżnobiało.

Jako jeden z nielicznych przedstawicieli podgatunku zimowych slasherów Iced dwoi się i troi, żeby zapewnić rozrywkę miłośnikom białego szaleństwa. Akcja rozgrywa się tu w luksusowym resorcie narciarskim, a zamaskowany morderca zamiast zabijać prostackimi nożami czy innymi maczetami korzysta z kijków narciarskich i wielkich lodowych sopli. I choć reżyser Jeff Kwitny miał do dyspozycji budżet niższy od Wieżycy (co widać właściwie w każdym kadrze), Iced nadrabia braki cudownie kuriozalną makabrą.

Lektor: Mateusz Gołębiowski
WSTĘP: 29 zł

UWAGA! Sprzedaż limitowanej puli biletów rusza w środę 15 grudnia o godz. 10:00! Bilety będą do nabycia na stronie: https://tickets.b90.pl/pl/event/486/vhs-hell

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.