stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

VHS Hell (2 opinie)

Wydarzenie w ramach

VHS HELL na SzlamFest 3: Szlam Kontratakuje. Tym razem w programie oldskulowy double feature - kino akcji z obrazem i lektorem z taśmy video. Seans odbędzie się w piątek w hali W4.

Relacja z imprezy

Uwaga: ilość biletów ograniczona. Karnety w II puli dostępne tylko do piątku, 17 maja.

"Bohaterowie do wynajęcia", reż. John Lloyd, 1984, Filipiny, 90 min.

Jedna z setek produkcji, jakie masowo kręcono w latach 80. na Filipinach. Streszczanie fabuły nie ma najmniejszego sensu, ponieważ jest bardziej zawiła od "Mody na sukces" i "Incepcji" razem wziętych. Czego zatem możecie się spodziewać? Przygotujcie się na fatalny dubbing, sceny wyrwane z kontekstu, elitarny oddział zabójców, egzotyczne plenery oraz... tajemniczą mapę wytatuowaną na pośladkach jednej z bohaterek!

"Cy Warrior", reż. Giannetto de Rossi, 1989, 90 min.

Choć teoretycznie cyborgi nie mogą mieć dzieci, "Terminatorowi" Jamesa Camerona udało się spłodzić we Włoszech pokaźną grupkę filmowych bękartów - niskobudżetowych podróbek, które za sprawą swoich stwórców błąkały się po najniższych półkach europejskich wypożyczalni, licząc, że ktoś pomyli je ze słynnym filmem o umięśnionym cyborgu. Jednym z nich był właśnie "Cy Warrior".

Nakręcony przez Giannetta de Rossiego - cenionego speca od efektów specjalnych i makijażu, ale koszmarnego reżysera - "Cy Warrior" opowiada o robocie zaprojektowanym przez amerykańskie wojsko do walki z nieprzyjacielem, który przez przypadek wydostaje się na wolność. De Rossi pożycza nie tylko od Camerona, ale też z "E. T." Spielberga, a wcielający się w tytułową rolę Frank Zagarino w cyborgowym makijażu wygląda bardziej jak zapomniane wcielenie Davida Bowiego niż Arnold Schwarzenegger. W efekcie "Cy Warrior" jest kuriozalną i przezabawną podróbką, której nie wolno przegapić!

Opinie (2)

 • Tempo, w jakim wyprzedają się bilety na tę imprezę, jest nieprawdopodobne

  i to już od czasów "Najgorszych Filmów Świata"

  • 2 0

 • :P

  Na Predatora jak by w kinie puścili to bym się chętnie wybrał,
  szkoda że nie ma jakiegoś kina które puszczało by właśnie takie filmy.
  Np. Powrót do przyszłości, Indiana Jones, Terminator itp. itd...
  Ach... pomarzyć można :)

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi