stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

VHS Hell - Christmas Special (3 opinie)

Ho! Ho! Ho! W tym roku święta będą dłuższe dzięki VHS HELL! Jak już pochłoniecie karpia, rozpakujecie skarpetki i zagryziecie zęby, by nie skomentować poglądów politycznych dalekiego wujka, przyjdźcie do B90 na podwójny seans najgorszych filmów świątecznych w historii kina.

wrz 28

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 17-25 zł

w każdy wtorek (do 29.09), godz. 19:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
W programie:
Cicha noc, śmierci noc 2, reż. Lee Harry, 1987, 88 min.
(Pokaz z lektorem na żywo improwizującym dialogi)
Trzy lata po premierze horroru Cicha noc, śmierci noc jego producenci uznali, że jeden film o psycholu przebranym za Świętego Mikołaja to za mało. Problem polegał jedynie na tym, że nie za bardzo chcieli wydawać pieniądze na coś, co i tak miało trafić na najniższe półki najrzadziej odkurzanych regałów w najbardziej obskurnych wypożyczalniach kaset VHS. Aby trochę zaoszczędzić, postanowili wykorzystać pół godziny materiału z pierwszej części i dokręcić na szybko dodatkowe sceny.

Cicha noc, śmierci noc 2 to w efekcie kuriozalna, przezabawna filmowa sklejka, w której próżno szukać jakiegokolwiek sensu. W centrum fabuły stoi Ricky, który postanawia zrobić świąteczne porządki i wymordować tyle osób, ile da radę. Jeśli lubicie koszmarne aktorstwo, idiotyczne sceny morderstw i bezsensowną przemoc, ten film będzie dla Was jak Wigilia (i nie, nie musicie znać pierwszej części, aby nie stracić wątku!).

Lektor: Mateusz Gołębiowski
Elfy, reż. Jeff Mandel, 1989, 89 min.
(Pokaz z taśmy VHS)

Elfy to właściwie taki VHS-owy Grinch. Są tylko dwie drobne różnice. Po pierwsze, Grinch miał budżet, a Elfy niekoniecznie. Po drugie, Grinch chciał ukraść święta, a elfy współpracują z nazistami, by zapłodnić ostatnią aryjską dziewicę i doprowadzić do powstania rasy człowieko-elfów zdolnych panować nad światem.

Jak zapewne domyślacie się po powyższym opisie, scenariusz nie wyszedł spod pióra Olgi Tokarczuk. Oprócz nazistów w filmie pojawiają się też pogańskie rytuały i postać wyrwanego z kina noir upadłego detektywa zmuszonego chronić dziewicę przed gumowymi elfami. Efektem jest idiotyczny, przezabawny horror, którego nie można przegapić, a przy okazji jedyny film w historii kina, w którym elfy rzucają robotę u Świętego Mikołaja, by zatrudnić się u Adolfa Hitlera.

Klub B90, ul. Elektryków, Gdańsk
27.12.2019 r., godz. 19:00

WSTĘP: 20 zł
Bilety do nabycia na stronie: https://tickets.b90.pl/pl/

Opinie (3) 2 zablokowane

 • Tjall!

  Będziesz ?

  • 1 1

 • (1)

  Temu diabełkowi na plakacie koniecznie narysować taką rurę zaczynającą się pod ogonem, która wyrzuca wiadome treści prosto mu na czubek głowy. To będzie hit!

  • 0 1

  • Ten diabełek to Krampus, nieuku :D Wszystkiego dobrego na Święta!

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi