stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

VHS Hell - Christmas Special (3 opinie)

Ho! Ho! Ho! W tym roku święta będą dłuższe dzięki VHS HELL! Jak już pochłoniecie karpia, rozpakujecie skarpetki i zagryziecie zęby, by nie skomentować poglądów politycznych dalekiego wujka, przyjdźcie do B90 na podwójny seans najgorszych filmów świątecznych w historii kina.

bilety 26,90  zł
ulgowy 22,90  zł
bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
W programie:
Cicha noc, śmierci noc 2, reż. Lee Harry, 1987, 88 min.
(Pokaz z lektorem na żywo improwizującym dialogi)
Trzy lata po premierze horroru Cicha noc, śmierci noc jego producenci uznali, że jeden film o psycholu przebranym za Świętego Mikołaja to za mało. Problem polegał jedynie na tym, że nie za bardzo chcieli wydawać pieniądze na coś, co i tak miało trafić na najniższe półki najrzadziej odkurzanych regałów w najbardziej obskurnych wypożyczalniach kaset VHS. Aby trochę zaoszczędzić, postanowili wykorzystać pół godziny materiału z pierwszej części i dokręcić na szybko dodatkowe sceny.

Cicha noc, śmierci noc 2 to w efekcie kuriozalna, przezabawna filmowa sklejka, w której próżno szukać jakiegokolwiek sensu. W centrum fabuły stoi Ricky, który postanawia zrobić świąteczne porządki i wymordować tyle osób, ile da radę. Jeśli lubicie koszmarne aktorstwo, idiotyczne sceny morderstw i bezsensowną przemoc, ten film będzie dla Was jak Wigilia (i nie, nie musicie znać pierwszej części, aby nie stracić wątku!).

Lektor: Mateusz Gołębiowski
Elfy, reż. Jeff Mandel, 1989, 89 min.
(Pokaz z taśmy VHS)

Elfy to właściwie taki VHS-owy Grinch. Są tylko dwie drobne różnice. Po pierwsze, Grinch miał budżet, a Elfy niekoniecznie. Po drugie, Grinch chciał ukraść święta, a elfy współpracują z nazistami, by zapłodnić ostatnią aryjską dziewicę i doprowadzić do powstania rasy człowieko-elfów zdolnych panować nad światem.

Jak zapewne domyślacie się po powyższym opisie, scenariusz nie wyszedł spod pióra Olgi Tokarczuk. Oprócz nazistów w filmie pojawiają się też pogańskie rytuały i postać wyrwanego z kina noir upadłego detektywa zmuszonego chronić dziewicę przed gumowymi elfami. Efektem jest idiotyczny, przezabawny horror, którego nie można przegapić, a przy okazji jedyny film w historii kina, w którym elfy rzucają robotę u Świętego Mikołaja, by zatrudnić się u Adolfa Hitlera.

Klub B90, ul. Elektryków, Gdańsk
27.12.2019 r., godz. 19:00

WSTĘP: 20 zł
Bilety do nabycia na stronie: https://tickets.b90.pl/pl/

Opinie (3) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Najwyżej oceniane

Kraina miodu
Ocena: 7.9 / 28 głosów
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
Ocena: 7.5 / 109 głosów
Dwóch papieży
Ocena: 7.3 / 57 głosów

Zapowiedzi