Impreza już się odbyła
PATRONAT

Utoya, 22 lipca - pokaz filmowy

Zaprszamy na wydarzenie w ramach 3. Nordic Focus Festival 2018, pokaz filmu "UTOYA, 22 lipca", reż. Erik Poppe, Norwegia, 2017, 90 min.

Dwanaście minut przed pierwszym wystrzałem poznajemy 18-letnią Kaje, jej siostrę i grupę przyjaciół, z którymi przebywa na obozie. Jest 22 lipca 2011 roku, kilka godzin po zamachu w Oslo znajdujemy się na wyspie Utoya, gdzie nikt nie spodziewa się, że za chwilę w ich życiu rozegra się najgorszy z możliwych scenariuszy. Prawicowy ekstremista otwiera ogień do obozowiczów, zabijając 69 osób i raniąc blisko 100. Film to dramatyczna opowieść o wydarzeniu, które znacznie zapisze się w historii współczesnej Norwegii.


 
"Ogląda się to jak wyjątkowo intensywny horror, jednak Poppe oszczędza widzowi hektolitrów krwi (co zresztą byłoby w bardzo złym tonie), w zamian skupiając się na przerażeniu i zagubieniu młodzieży zostawionej na pastwę uzbrojonego po zęby ekstremisty. Kamera niemal dotyka twarzy bohaterów, momentami nieco gubi trop i nie pokazuje właściwej akcji, a czasami po prostu, tak jak Kaja, skrywa się w krzakach. Taka konwencja podkreśla realizm i umożliwia widzowi większe zrozumienie tragedii, przez którą przyszło przejść grupie młodych Norwegów."

Olek Młyński, Kalejdoskop Wrocław
Źródło: http://www.aurorafilms.pl/zapowiedzi/utoya-22-lipca

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi