stat
Impreza już się odbyła

Tydzień Kina Hiszpańskiego

18. Tydzień Kina Hiszpańskiego już od 13 do 19 kwietnia w Kinie Żak. To jedyna w Polsce impreza filmowa poświęcona wyłącznie kinematografii Półwyspu Iberyjskiego. Znamy już pełny program przeglądu - 15 tytułów reprezentujących to, co najlepsze w najnowszym hiszpańskim kinie!

bilety 18 zł
ulgowy 8-16 zł
bilety 18 zł
ulgowy 15 zł
Festiwal zamknie Autor Manuela Martína Cuenki, zdobywca nagród Goya za fenomenalne kreacje aktorskie grającego tytułową rolę Javiera Gutierreza i partnerującej mu Adelfy Calvo. Osadzona pośród zachwycających zakątkach Sewilli historia początkującego pisarza, który uciekając się do podstępów i manipulacji zbiera materiał do swojej debiutanckiej powieści, pokazywana była w konkursie głównym festiwalu w San Sebastián i zdobyła nagrodę FIPRESCI na festiwalu w Toronto.

W programie znalazł się również pierwszy pełnometrażowy film Eduarda Casanovy Ciała. Produkcja, która zadebiutowała na ubiegłorocznym Berlinale, to nowy, świeży głos w hiszpańskim kinie autorskim. Pokazując niestandardową cielesność bohaterów w kiczowatej, pastelowo-różowej estetyce, Casanova stworzył niezwykle przejmujący obraz przeciwstawiający się dyktatowi fizycznego piękna i wszechobecnej szczęśliwości.

Gratką dla miłośników hiszpańskich horrorów będą pokazy najnowszego filmu Paca Plazy, twórcy kultowej serii. Oparta na prawdziwych wydarzeniach Verónica to świetnie zrealizowana opowieść łącząca motywy okultystyczne, opętanie i wątki religijne.

Film zachwycił nie tylko fanów kina grozy, ale także Hiszpańską Akademię Filmową, stając się pierwszym horrorem od czasów Sierocińca nominowanym do nagrody Goya dla najlepszego filmu.

Debiut Carli Simón to wzruszająca opowieść o stracie i dojrzewaniu pokazana z perspektywy rezolutnej sześciolatki, która po śmierci rodziców musi opuścić Barcelonę i zacząć nowe życie na katalońskiej prowincji, zdobył 3 nagrody Goya - za najlepszy debiut reżyserski i role Davida Verdaguera i Bruny Cusí.


HARMONOGRAM PROJEKCJI

13.04 piątek
18:30 Olbrzym

14.04 sobota
16:30 Twoje oczy
18:30 Trudno powiedzieć żegnaj

15.04 niedziela
16:30 Powołanie
18:30 Bar

16.04 poniedziałek
16:30 Verónica
18:30 To dla twojego dobra

17.04 wtorek
16:30 Fiesta
18:30 Abrakadabra

18.04 środa
18:30 Pierwsza miłość

19.04 czwartek
16:30 Złote miasto
18:30 Autor


18. Tydzień Kina Hiszpańskiego odbędzie się w dniach 15 marca - 22 kwietnia 2018 roku w wybranych kinach w dziewięciu miastach w Polsce.

Organizatorami przeglądu są Agencja Promocji Mañana we współpracy z Ambasadą Królestwa Hiszpanii i Biurem Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij