Film

6.9 74 oceny 1 10

Twój Vincent

(35 opinii)
produkcja
Polska, Wielka Brytania
gatunek
animacja, biograficzny
premiera
6 października 2017 (Polska)
13 czerwca 2017 (Świat)
reżyseria
Dorota Kobiela
scenariusz
Hugh Welchman
czas trwania
1 godz. 35 min.

Obsada

Douglas Booth, Robert Gulaczyk, Eleanor Tomlinson, Jerome Flynn, Saoirse Ronan, Chris O'Dowd, John Sessions, Aidan Turner

Opis filmu

Zmierzch, 27 lipca 1890 roku. Szczupła postać chwiejnym krokiem idzie opustoszałą ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna przyciska dłonie do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. O tragicznej śmierci Vincenta van Gogha wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. Czy na pewno artysta popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez sześć tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

To pierwsza pełnometrażowa animacja malarska. Każdą z 65 tysięcy klatek filmu ręcznie namalowano. W projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy na ekranie ożywili rzeczywistość znaną z obrazów van Gogha.

Zwiastun

Nasza recenzja

Pierwsza taka gala w historii.

Takiej inauguracji filmowego festiwalu w Gdyni jeszcze nie było, a to za sprawą pierwszej w historii animacji, która otworzyła coroczne święto kina. "Twój Vincent" zabrał zasłużoną burzę oklasków, jednak trudno w nim upatrywać faworyta do Złotych Lwów. Specjalny serwis: 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Inauguracyjny dzień 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych obfitował...

Jarosław Kowal
Ocena: 7 (24 września 2017)
Sięgnięcie po zupełnie nowe narzędzie w filmowym rzemiośle zasługuje na wyróżnienie, szkoda tylko, że forma przerosła treść i dostajemy banalny kryminał. Dużo bym dał, żeby zamiast "Twój Vincent", zobaczyć "Twój Zdzisław" albo "Twój H.R.".
Alicja Olkowska
Ocena: 5 (23 września 2017)
Doceniam pomysł i realizację, ale oczekiwałam dużo więcej. Słabe, mało wiarygodne dialogi psują odbiór tego niezwykłego filmu
Artur Kornacki
Ocena: 6 (23 września 2017)
Słaba realizacja, niespójne obrazki, generalnie film mnie zawiódł - spodziewałem się czegoś lepszego :(
Łukasz Rudziński
Ocena: 9 (23 września 2017)
Świetny pomysł, bardzo dobre wykonanie i zaskakująco ciekawy scenariusz. Za koncepcję i wykonanie chapeau bas.
Marta Apanowicz
Ocena: 8 (23 września 2017)
Impresjonistyczna animacja w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wciągająca historia namalowana obrazami van Gogha. Warto
Tomasz Zacharczuk
Ocena: 9 (22 września 2017)
Fenomenalnie wykonany, świetnie zagrany, a innowacyjna forma nie musiała zakrywać scenariuszowych dziur. Tych po prostu nie ma. Film i malarstwo spotykają się w cudownym momencie.

Opinie (35) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

14.08.2020 r.

07.08.2020 r.