stat
Impreza już się odbyła

Turysta - pokaz filmu Rubena Ostlunda | Wydarzenie Specjalne

16 października o godz. 18.00  zapraszamy na specjalny pokaz filmu "Turysta", który odbędzie się w ramach rezydencji kuratorskiej "Współczesna turystyka w krytycznym ujęciu" Benedikte Holen.

lis 30

poniedziałek, godz. 18:00

Gdynia,
bilety 24,90 zł
przedsprzedaż 16,90 - 21,90 zł
lis 30

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 24,90 zł
przedsprzedaż 16,90 - 21,90 zł
Wstęp do filmu oraz dyskusję po filmie poprowadzi dr Sebastian Jakub Konefał.

Turysta
reżyseria: Ruben Ostlund
produkcja: Dania/Francja/Norwegia/Szwecja
czas trwania: 118 min.

"Turysta" to inteligentna intymna tragikomedia psychologiczna, przypominająca "Rzeź" Romana Polańskiego lub "Lśnienie" Stanleya Kubricka. Oparty na zaczerpniętej z biografii reżysera historii film nagrodzony Nagrodą Un Certain Regard na festiwalu w Cannes w 2014 roku i zgłoszony jako szwedzki kandydat do Oscara, jest też ciekawym przykładem rodzinnego dramatu. Jest nie tylko wnikliwą i dającą do myślenia wiwisekcją ról, jakie współczesne społeczeństwo nakłada na kobietę i mężczyznę będących razem w związku, lecz również ciekawą analizą sytuacji kryzysowych, jakie mogą się w nim pojawić. To również interesująca filmowa obserwacja mechanizmów działania pierwotnych ludzkich instynktów, a także ich wpływu na reakcje i zachowanie ludzi. Wykorzystujący najnowocześniejsze efekty specjalne film zachwyca inteligentną tragifarsową stylistyką, jakością i perfekcjonizmem zdjęć, zwłaszcza sceny zejścia lawiny, uznaną za najlepszą tego typu scenę w historii kina i naturalistycznej gry aktorskiej, w szczególności Lisy Loven Kongsli, Johannesa Kuhnke i Kristofera Hivju. "Indiewire" podało 5 powodów, dla których Turysta powinien być nominowany do Oscara: to film dyskursywny, o którym widz długo będzie rozmawiał po wyjściu z kina, jest niesamowicie zabawny, główni bohaterowie to para małżeńska, która z trudem znosi siebie nawzajem, film momentami przypomina Lśnienie, a Ruben Östlund jest wyniesiony na piedestał przez wielu naszych ukochanych europejskich twórców.

więcej informacji o rezydencji Benedikte Holen znajduje się na stronie internetowej laznia.pl/rezydencje/rezydencja-kuratorska-benedikte-holen-98/

Dystrybucja filmu: Against Gravity

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.