stat
Impreza już się odbyła

Trzy

Wydarzenie w ramach

lis 15

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 26,90 zł
Najnowszy film znakomitego niemieckiego twórcy takich obrazów jak: "Sen zimowy", "Biegnij Lola, biegnij", "Księżniczka i wojownik", "Niebo", "Pachnidło. Historia mordercy", "The International". W "Drei" reżyser przygląda się współczesnej generacji trzydziesto- czterdziestolatków, mieszkańców zachodnio-europejskiej metropolii, Berlina. Hanna i Simon są bezdzietną parą żyjącą od dwudziestu lat w nieformalnym związku. Są nowoczesnymi, wykształconymi, spełnionymi zawodowo ludźmi, pozornie odnajdującymi się w swoim związku a mimo tego na swój sposób wciąż samotnymi, pozostającymi w relacji ale i uciekającymi od niej w głąb samych siebie i podświadomie wciąż poszukującymi niekonwencjonalnej alternatywy dla swojego bycia w świecie. Pojawienie się w ich życiu trzeciego - Adama otwiera przed nimi nową formułę dla tradycyjnie pojmowanej relacji międzyludzkiej, tworzy się dziwny, wrzący od namiętności, miłosny trójkąt. Miłość, praca, codzienne życie, śmierć połączone ze sobą i uformowane w nową jakość. To film podejmujący kwestie bliskości i dystansu, narastającej i zanikającej presji w relacji dwojga ludzi, dla której odpowiedzią może okazać się osoba trzecia, będąca pomostem pomiędzy nimi, uzupełnieniem odczuwalnych braków, dopełnieniem całości, ponieważ wszystko się zmienia, również potrzeby i kształt ludzi.

Główne role w "Drei" grają cenieni niemieccy aktorzy średniego pokolenia: David Striesow, Sebastian Schipper i Sophie Rois. To kolejny film, w którym Tom Tykwer realizuje swoje podejście do kinematografii opierające się na przekonaniu by robić bardzo osobiste i indywidualne filmy dla szerokiej widowni.

reż. Tom Tykwer/Niemcy/ 2010/119 min

Wybrane nagrody i festiwale:
2010 - 67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji ,Tiff. Toronto International Film Festiva

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.