stat
Impreza już się odbyła

Touch Me Not. Pokaz przedpremierowy i warsztaty

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Gdyńskie Centrum Filmowe i Wysokie Obcasy serdecznie zapraszają na pokaz przedpremierowy filmu nagrodzonego Złotym Niedźwiedziem na Berlinale "Touch Me Not" w reżyserii Adiny Pintilie, Pokaz specjalny, połączony z warsztatami relaksacyjnymi, odbędzie się w czwartek, 15 listopada 2018 roku, o godzinie 20.00 w Sali Warszawa Kina Studyjnego GCF.

bilety 25,50 zł
ulgowy 21,50 zł
Touch Me Not
Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem na Berlinale "Touch Me Not" to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim - to wezwanie do akceptacji odmienności. Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Każdy z nich mierzy się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy "intymność", "piękno", "związki" czy "pożądanie". W czasach, w których ciała - choćby kobiet, czy niepełnosprawnych - stały się polem ideologicznej bitwy to nagość okazuje się manifestacją wolności.

Adina Pintilie to rumuńska reżyserka i scenarzystka filmowa, urodzona w 1980 roku w Bukareszcie. Studiowała na Narodowym Uniwersytecie Sztuki Teatralnej i Filmowej im. I.L. Caragiale (UNATC). Touch Me Not to jej debiut fabularny, za który otrzymała dwie nagrody na 68. MFF w Berlinie - Złotego Niedźwiedzia oraz Nagrodę za Najlepszy Debiut.

Touch Me Not
Rumunia, Niemcy, Francja, Bułgaria, Czechy
2018, 125 minut
reżyseria: Adina Pintilie
scenariusz: Adina Pintilie
zdjęcia: George Chiper
montaż: Adina Pintilie
muzyka: Ivo Paunov
obsada: Laura Benson, Tómas Lemarquis, Christian Bayerlein, Grit Uhlemann, Adina Pintilie, Hanna Hofmann, Seani Love, Irmena Chichikova
produkcja: Manekino Film, Rohfilm Productions), Pink Production (PINK), Agitprop, Les Films de L'Etranger, HBO Romania, Romanian Television
polski dystrybutor: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
premiera kinowa: 16 listopada 2018

Warsztaty "Jesteś"
Zajęcia oparte na relaksacji w typie mindfulness obejmą elementy ćwiczeń wykonywanych przez bohaterów filmu "Touch Me Not". Widzowie wraz z prowadzącą zwrócą wspólnie uwagę na oddech i wykonają "skan" ciała, dzięki czemu poczują każdą jego część. Na zakończenie przejdą krótki trening oddechu. Zajęcia potrwaą 40 minut.

Warsztaty pozwolą lepiej wczuć się w treść zaprezentowanego filmu. Osobiście, a nie intelektualnie. Być może ćwiczenia wejdą do codziennego rozkładu dnia uczestników?

Prowadzące:
Aga Kozak

Trenerka, coacherka i dziennikarka, nauczycielka medytacji. Na co dzień pisze o dobrym życiu dla Gazety Wyborczej i Wysokich Obcasów. Jest dyrektorką programową Instytutu Dobrego Życia. Uczyła się w Krakowie, Londynie i Nowym Jorku. Skończyła Szkołę Liderek, coaching na Ericson College of Vancouver i we Wszechnicy UJ, trenerstwo na Colegium Civitas. Jest trenerką oddechową, studiowała bioenergetykę lowenowską i tantrę. Uczy medytacji dynamicznych.

Marta Majchrzak
Psycholożka, badaczka, nauczycielka medytacji. Pracuje w instytucie badawczym IQS, jest współautorką znakomicie odebranych raportów Świat Młodych, o polskiej młodzieży i Women Power, o kobietach w Polsce 2018. Od 8 lat współprowadzi OH LALA. Studiowała utajone postawy wobec seksualności na studiach doktoranckich Instytutu Psychologii PAN, zgłębia tajniki kobiecej seksualności na zaawansowanych kursach tantrycznych. Uczy medytacji dynamicznych.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    17 zł
  • Bilet ulgowy
    14 zł
Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line: http://gcf.org.pl/kino_studyjne/repertuar/,1542236400,_15_11_2018.html

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij