stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tosca

The Metropolitan Opera i Multikino zapraszają na transmisję opery "Tosca", która odbędzie się 27 stycznia o godz. 18:55 w wybranych kinach sieci Multikino.

bilety 25 zł

Wystawa na ekranie: Ferrari...

paź 22

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 33 zł
ulgowy 28 zł


Libreciści Pucciniego i sam kompozytor precyzyjnie osadzili wydarzenia dziejące się w dziele w konkretnych miejscach w Rzymie i konkretnych dniach roku 1800. Może dlatego "Tosca", jak żadna inna opera, opiera się inscenizatorom, którzy chcą uwspółcześniać dzieła przenosząc ich akcję w inny czas i miejsce. Takich zapędów nie ma Sir David McVicar, który przygotowuje nową inscenizację dla Met. Ma za to zamiar odzwierciedlić rozmach partytury Pucciniego, nadając monumentalne kształty miejscom akcji: kościołowi św. Andrzeja della Valle, Pałacowi Farnese i tarasowi Zamku Anioła.

W głównych rolach aktorki Florii Toski i kochającego ją malarza Cavaradossiego, zaplątanych w polityczne śledztwo okrutnego prefekta Scarpii, wystąpią Sonya Yoncheva i Vittorio Grigolo. W postać Scarpii wcieli się Bryn Terfel.

"Tosca" zostanie zaprezentowany w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Olsztyn, Poznań Malta, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek.

Przedstawienie z polskimi napisami będzie transmitowane w jakości obrazu HD i dźwięku DD Surround.
Czas trwania: ok. 3 godziny (w tym 2 przerwy).

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz online na www.multikino.pl. Karnety tylko do nabycia w kasach kin. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij