stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

The Room - na żywo czyta Krystyna Czubówna (1 opinia)

Wydarzenie w ramach

Podczas Octopus Film Festival The Room na żywo przeczyta Krystyna Czubówna. W swojej karierze lektorskiej Krystyna Czubówna mierzyła się już z niedźwiedziami grizzly, tygrysami szablozębnymi, gigantycznymi wielorybami i najbardziej niebezpiecznymi stworzeniami na naszej planecie. Po raz pierwszy zmierzy się jednak z prawdziwym kosmitą.

Oryginalny tytuł: The Room | Reżyseria: Tommy Wiseau | Produkcja: USA, 2003 | Czas: 99'
Występują: Tommy Wiseau, Juliette Danielle, Greg Sestero, piłka futbolowa


Po premierze książki The Disaster Artist autorstwa Grega Sestero i nakręconego na jej podstawie filmu, w którym w rolę Tommy'ego Wiseau wcielił się James Franco, The Room stał się prawdopodobnie najsłynniejszym złym filmem w historii kina i zrzucił z tronu legendarny Plan dziewięć z kosmosu Eda Wooda. To ciekawa odmiana, bo najgorsze filmy w historii kina reprezentują zazwyczaj gatunek science fiction lub horroru - to w nich najbardziej widać wszak niedostatki budżetowe i indolencję członków ekipy filmowej. The Room jest chlubnym wyjątkiem - opus magnum Tommy'ego Wiseau to bowiem obyczajowa opowieść o poczciwym bankierze zdradzanym przez ukochaną.

Choć sam opis fabuły sugeruje najbardziej przeciętny film obyczajowy świata, w The Room absolutnie nic nie jest normalne - fabuła i dialogi nie mają sensu, aktorzy nie wiedzą, co ze sobą zrobić, a sam Wiseau zachowuje się przed kamerą jak ćpun z innej planety. Do dziś zresztą nie wiadomo, gdzie reżyser, producent, scenarzysta i odtwórca głównej roli się urodził, ile ma lat i - przede wszystkim - skąd wytrzasnął sześć milionów dolarów, które złożyły się na budżet The Room.

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.