stat
Impreza już się odbyła

Teatroteka: Koronacja

Teatr na Plaży we współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zaprasza na nowy cykl teatralno - filmowy pt. TEATROTEKA.

22 maja - 15 czerwca 2020, godz. 18:00, 21:00

Gdynia,
bilety 30 - 45 zł
Kup bilet
Teatroteka to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach teatralnych, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów. Projektowi od samego początku przyświeca również cel jego szerokiej dystrybucji i dostępności.

KORONACJA
Bohater (MACIEK) przywołuje w swojej pamięci, niczym w fotoplastikonie, najważniejsze zdarzenia i osoby ze swojego życia. Ich obraz jest jego subiektywną, mocno zabarwioną emocjonalnie wizją, więc wszystko wyświetla mu się w krzywym zwierciadle jak we śnie. Nawet on sam widzi siebie w dwóch osobach - nieustannie chodzi za nim jego wyobrażone alter ego, czyli Maciek Silny, będący dla Maćka Słabego zwariowanym trenerem charakteru, asertywności i męskości. To swoisty diabelski Anioł Stróż vel Król Życia, który nie spocznie dopóki nie spełni swojej misji.

Kolejno pojawiające się postacie - ŻONA, MATKA, OJCIEC, SIOSTRA i KUMPEL Z DZIECIŃSTWA są źródłem opresji psychicznej, z jaką Bohater zmaga się od dzieciństwa. Z biegiem czasu jednak coraz intensywniej rodzi się w nim potrzeba buntu. Im bardziej jednak próbuje stawiać opór, tym otoczenie reaguje wzmożoną drapieżnością. Maciek musi radzić sobie z piętrzącymi się komplikacjami i koniecznością podejmowania trudnych decyzji. Stres narasta. Ratunkiem wydaje się być ucieczka do wymarzonej i wyidealizowanej KOCHANKI...

Tymczasem zaklęty krąg sennej rzeczywistości zacieśnia się z każdą chwilą. Niewinna groteska przeistacza się w szaloną makabreskę, a Bohater przechodząc kolejne etapy życiowej rozgrywki staje przed największym wyzwaniem - rundą finałową z OJCEM...

Występują:
Piotr Ligienza (Maciek),
Marcin Bosak (Król),
Irena Sierakowska (Kobieta),
Agata Wątróbska (Żona),
Magdalena Kuta (Matka),
Tomasz Sapryk (Ojciec),
Aleksandra Bożek (Bogna),
Anna Chodakowska (Pacjentka),
Sebastian Stankiewicz (Kumpel).

AUTOR SZTUKI: Marek Modzelewski,
REŻYSERIA: Sebastian Chondrokostas,
PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus,
ZDJĘCIA: Petro Aleksowski P.S.C.,
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Urszula Bartos-Gęsikowska,
MUZYKA: Paweł Stankiewicz,
MONTAŻ: Mirosław Szewczyk,
DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Tomasz Wieczorek,
KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski,
REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik,
OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko.
CZAS: 61 min. / ROK PRODUKCJI: 2015
REŻYSER: SEBASTIAN CHONDROKOSTAS

Urodzony 29 czerwca 1976 roku, reżyser teatralny i telewizyjny, absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego oraz Reżyserii Dramatu Akademii Teatralnej w Warszawie. Jeszcze jako student był asystentem Izabelli Cywińskiej przy realizacji teatru telewizji "Bar świat", serialu "Boża podszewka II" oraz filmu fabularnego "Kochankowie z Marony". Wyreżyserował wiele odcinków seriali telewizyjnych produkowanych przez TVP i Polsat, między innymi "Codziennej 2m3" oraz "Pensjonatu pod Różą". W teatrze zadebiutował w 2004 roku spektaklem "Zatrudnimy starego clowna" M. Visnieca w Teatrze Ateneum w Warszawie, za rolę w którym Jan Kociniak otrzymał Nagrodę Felixa Warszawskiego sezonu 2004/2005. Kolejne realizacje teatralne to "Mleko" V. Katsikonourisa w Teatrze Kamienica w Warszawie, następnie "Skazani na Shawshank" w Teatrze Syrena, "Rachatłukum" J. Wolkersa w Teatrze Studio oraz opera "The Fairy Queen" na Festiwalu Wschód Kultury w Białymstoku.

AUTOR TEKSTU: MAREK MODZELEWSKI
Urodzony w 1972 polski lekarz, scenarzysta i dramaturg. Absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu i Akademii Medycznej w Warszawie. Autor sztuk teatralnych, tekstów Kabaretu im. Romana (zdobywcy Grand Prix na I. Ogólnopolskim Przeglądzie Aktorskich Spektakli Kabaretowych PrzeWAŁka i Grand Prix XX Biesiad Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim) i tekstów do programu HBO Na stojaka. Scenarzysta serialu Barwy szczęścia. Wystąpił również gościnnie w etiudzie filmowej 483 km (2005) w reżyserii Joanny Kaczmarek.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij