stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teatroteka: Humani

Teatr na Plaży we współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zaprasza na cykl teatralno - filmowy pt. Teatroteka. Tym razem zobaczymy sztukę "Humani".

Kino rodzinne | Styczeń 2019

sty 26-27

sobota - niedziela, godz. Szczegóły, w opisie,

Gdańsk,
bilety 10 zł
bilety 15  zł
ulgowy 10  zł


Teatroteka to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach teatralnych, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów. Projektowi od samego początku przyświeca również cel jego szerokiej dystrybucji i dostępności.

HUMANI
11 luty | niedziela | godz. 16:00
Utwór z gatunku socjologicznego science fiction. Rozwinięte technologie pozwalają na stworzenie istot humanoidalnych, które mają zaspokoić ludzką potrzebę bliskości innej osoby. Główna bohaterka, po nieudanym związku, postanawia kupić humanoida, zaawansowanego technologicznie robota o ludzkim kształcie. Indywidualne oprogramowanie pozwala stworzyć partnera idealnego. Sprawa się komplikuje, kiedy robot potrafiący upodobnić się do człowieka zaczyna wykazywać zdolność do przeżywania, odczuwania, a nawet cierpienia. Komedia nie pozbawiona refleksji o problemie sztucznej inteligencji, a także o skomplikowanej naturze potrzeb człowieka, a w szczególności kobiety.

Występują:
Anna Ilczuk (Em),
Mateusz Damięcki (Mi / Dżo),
Philippe Tłokiński (Szi),
Katarzyna Figura (Matka),
Krzysztof Dracz (Ojciec),
Rozalia Mierzicka (Kit),
Rafał Maćkowiak (Markus/ Właściciel humanki),
Mariusz Zaniewski (Edi),
Mateusz Grydlik (Asystent firmy i-Human),
Małgorzata Ścisłowicz (Właścicielka humana).

AUTOR TEKSTU: Jarosław Murawski,
REŻYSERIA: Katarzyna Trzaska,
ZDJĘCIA: Karina Kleszczewska P.S.C.,
SCENOGRAFIA: Marta Skajnowska,
KOSTIUMY: Emilia Skowrońska,
MONTAŻ: Kuba Motylewski,
MUZYKA: Ramona Rey, Igor Czerniawski,
DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Tomasz Wieczorek,
KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski,
KONSULTACJA PROGRAMOWA: Zenon Butkiewicz,
REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik,
OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko,
PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus.
CZAS: 60'46'' / ROK PRODUKCJI: 2016

JAROSŁAW MURAWSKI
AUTOR TEKSTU

Dramatopisarz, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył kurs scenariopisarstwa w The National Institut of Dramatic Art w Sydney. Współpracował z Laboratorium Dramatu Tadeusza Słobodzianka i z Teatrem IMKA w Warszawie. Jego sztuka Na Boga! w reżyserii Marcina Libera (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, 2013) zdobyła pięć nagród, w tym Nagrodę Główną, na XIII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona" w Zabrzu oraz podczas 6. Festiwalu Boska Komedia w Krakowie, znalazła się również w finale 20. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Autor sztuk wyreżyserowanych przez Ewelinę Marciniak: Gałgan we Wrocławskim Teatrze Współczesnym i wielokrotnie nagradzanej Morfiny (adaptacja powieści Szczepana Twardocha) w Teatrze Śląskim w Katowicach.

KATARZYNA TRZASKA
REŻYSERIA

Reżyserka filmowa i scenarzystka. Urodzona w Toruniu, absolwentka filologii angielskiej UMK w Toruniu. Studiowała reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jej debiut dokumentalny 10 lat do Nashville (2009), opowiadający o spełnieniu marzeń muzycznie utalentowanej sprzątaczki, był pokazywany i nagradzany na 11 festiwalach w Polsce i na świecie m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Film Maksimum przyjemności (2014) zdobył pierwszą nagrodę w kategorii dokumentu na Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu i był pokazany na wielu festiwalach międzynarodowych, m.in. Vision du Reel w Szwajcarii, Festroia w Portugalii, DocsDF w Meksyku, Escales Documentaires we Francji.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Kina

Gdańsk

Sopot

Gdynia

Rumia

DKFy

Najwyżej oceniane

Glass
Ocena: 9.0 / 2 głosy
Powrót Bena
Ocena: 7.7 / 30 głosów
Mój piękny syn
Ocena: 7.6 / 55 głosów

Zapowiedzi