Wydarzenie

stat

Teatroteka: Humani

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
11 lutego 2018 (niedziela)
godzina:
16:00
miejsce:

Kino w Teatrze na Plaży  mapa

adres:
Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2
bilety:
12 zł
PATRONAT

Teatr na Plaży we współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zaprasza na cykl teatralno - filmowy pt. Teatroteka. Tym razem zobaczymy sztukę "Humani".Teatroteka to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach teatralnych, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów. Projektowi od samego początku przyświeca również cel jego szerokiej dystrybucji i dostępności.

HUMANI
11 luty | niedziela | godz. 16:00
Utwór z gatunku socjologicznego science fiction. Rozwinięte technologie pozwalają na stworzenie istot humanoidalnych, które mają zaspokoić ludzką potrzebę bliskości innej osoby. Główna bohaterka, po nieudanym związku, postanawia kupić humanoida, zaawansowanego technologicznie robota o ludzkim kształcie. Indywidualne oprogramowanie pozwala stworzyć partnera idealnego. Sprawa się komplikuje, kiedy robot potrafiący upodobnić się do człowieka zaczyna wykazywać zdolność do przeżywania, odczuwania, a nawet cierpienia. Komedia nie pozbawiona refleksji o problemie sztucznej inteligencji, a także o skomplikowanej naturze potrzeb człowieka, a w szczególności kobiety.

Występują:
Anna Ilczuk (Em),
Mateusz Damięcki (Mi / Dżo),
Philippe Tłokiński (Szi),
Katarzyna Figura (Matka),
Krzysztof Dracz (Ojciec),
Rozalia Mierzicka (Kit),
Rafał Maćkowiak (Markus/ Właściciel humanki),
Mariusz Zaniewski (Edi),
Mateusz Grydlik (Asystent firmy i-Human),
Małgorzata Ścisłowicz (Właścicielka humana).

AUTOR TEKSTU: Jarosław Murawski,
REŻYSERIA: Katarzyna Trzaska,
ZDJĘCIA: Karina Kleszczewska P.S.C.,
SCENOGRAFIA: Marta Skajnowska,
KOSTIUMY: Emilia Skowrońska,
MONTAŻ: Kuba Motylewski,
MUZYKA: Ramona Rey, Igor Czerniawski,
DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Tomasz Wieczorek,
KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski,
KONSULTACJA PROGRAMOWA: Zenon Butkiewicz,
REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik,
OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko,
PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus.
CZAS: 60'46'' / ROK PRODUKCJI: 2016

JAROSŁAW MURAWSKI
AUTOR TEKSTU

Dramatopisarz, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył kurs scenariopisarstwa w The National Institut of Dramatic Art w Sydney. Współpracował z Laboratorium Dramatu Tadeusza Słobodzianka i z Teatrem IMKA w Warszawie. Jego sztuka Na Boga! w reżyserii Marcina Libera (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, 2013) zdobyła pięć nagród, w tym Nagrodę Główną, na XIII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona" w Zabrzu oraz podczas 6. Festiwalu Boska Komedia w Krakowie, znalazła się również w finale 20. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Autor sztuk wyreżyserowanych przez Ewelinę Marciniak: Gałgan we Wrocławskim Teatrze Współczesnym i wielokrotnie nagradzanej Morfiny (adaptacja powieści Szczepana Twardocha) w Teatrze Śląskim w Katowicach.

KATARZYNA TRZASKA
REŻYSERIA

Reżyserka filmowa i scenarzystka. Urodzona w Toruniu, absolwentka filologii angielskiej UMK w Toruniu. Studiowała reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jej debiut dokumentalny 10 lat do Nashville (2009), opowiadający o spełnieniu marzeń muzycznie utalentowanej sprzątaczki, był pokazywany i nagradzany na 11 festiwalach w Polsce i na świecie m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Film Maksimum przyjemności (2014) zdobył pierwszą nagrodę w kategorii dokumentu na Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu i był pokazany na wielu festiwalach międzynarodowych, m.in. Vision du Reel w Szwajcarii, Festroia w Portugalii, DocsDF w Meksyku, Escales Documentaires we Francji.
bilety 17 zł
ulgowy 14 zł
bilety 20 zł
Kup bilet
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Kina

Gdańsk

Sopot

Gdynia

Rumia

DKFy

Najwyżej oceniane

Tam, gdzie mieszka Bóg
Ocena: 8.4 / 25 głosów
Prawda czy wyzwanie
Ocena: 6.6 / 11 głosów
Cudowny chłopak
Ocena: 6.3 / 171 głosów

Zapowiedzi