stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

TO-EN - Black landscapes (1 opinia)

Black Landscapes to filmowy notatnik osobisty, kalejdoskopowa impresja, zbiór zdarzeń i krajobrazów, które pozornie niepowiązane i przelotne, kreślą krótką, kameralną opowieść o relacji między człowiekiem, naturą i cywilizacją.

Utwór powstał na styku tańca, fotografii, muzyki i poezji, czerpiąc z wrażeniowości japońskiej prozy przełomu X/XI wieku.
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego.

O artystach:
TO-EN
Tancerka butoh, choreografka. Drogę artystyczną rozpoczęła w Szwecji, w zespole tańca butoh SU-EN Butoh Company, kierowanego przez artystkę i choreografkę SU-EN. W 2009 r., w Sztokholmie odbyła się solowa premiera TO-EN pt. WHITE - biały. Premiera była jednoczesnym momentem narodzin TO-EN Butoh Company. Obecnie artystka pracuje w Polsce, realizuje spektakle, multidyscyplinarne projekty, akcje site - specific, improwizacje, wystawy, warsztaty, wykłady. TO-EN oznacza po japońsku "Ziemia-Ogród", "Ogród - Ziemski" (EARTH - GARDEN) i jest imieniem artystycznym tancerki.

Jacaszek
Kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Współpracuje z artystami wizualnymi i video, choreografami, fotografami oraz reżyserami filmowymi i teatralnymi. Autor muzyki do filmu, teatru, słuchowisk. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Mieszka w Gdańsku.
Scenariusz, reżyseria, choreografia i wykonanie: TO-EN Zdjęcia: TO-EN, Fredrik Wretman, Paweł Maciak
Muzyka: Jacaszek
Montaż: TO-EN, Anna Błaszczyk
Po pokazie filmowym odbędzie się spotkanie z TO-EN.

 

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Polecam

    Widziałem impresję podczas pokazu online. Gorąco polecam! Ciekawe ujęcie kwestii ciała, ekologii, ruchu. Piękne zdjęcia.

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.