stat
Impreza już się odbyła

Sundance Shorts 2018. Najlepsze krótkie metraże z kultowego festiwalu

Gdyńskie Centrum Filmowe pokaże siedem wybranych filmów krótkometrażowych wybranych z programu Festiwalu Sundance, który od ponad 30 lat uważany jest za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców. Pokaz odbędzie się w niedzielę, 13 stycznia 2019 roku, w samo południe.

Pokaz Sundance Shorts Film Tour 2018 trwa 91 minut i tworzy go siedem tytułów: filmy dokumentalne i fabularne oraz animacje z całego świata. Pokazujące wszystko najlepsze, co oferuje Festiwal Sundence: od komedii, na których nie da się nie zaśmiać, do pogłębionej refleksji nad światem, w którym żyjemy.

Filmy krótkometrażowe, ograniczone jedynie przez ich czas trwania, są przepełnione artystyczną ekspresją sprawiającą, że krótka forma wykracza poza ramy tradycyjnej narracji. Od dokumentu, animacji, przez fabułę do eksperymentu - te filmy są stworzone do podejmowania ryzyka.

Festiwal zawsze traktował filmy krótkometrażowe z należytą uwagą i prezentuje zarówno uznane nazwiska, jak i obiecujących debiutantów. Dzięki kopalni talentów Sundance świat po raz pierwszy dostrzegł postaci takie jak: Damien Chazelle, Wes Anderson, Jill Soloway, Spike Jonze, Paul Thomas Anderson, Dee Rees, Taika Waititi, Jay i Mark Duplass, Todd Haynes, Lynne Ramsay, Andrea Arnold i wielu innych.

Maude
Stany Zjednoczone, 10 minut
Scenariusz i reżyseria: Anna Margaret Hollyman

Teeny myślała, że to tylko kolejna rutynowa praca jako niania - do czasu, kiedy spotkała swoją klientkę. W ciągu dnia Teeny postanawia stać się kobietą, którą zawsze chciała być, choć sama o tym nie wiedziała... dopóki nie zostaje złapana.

Baby Brother
Stany Zjednoczone, 14 minut
Scenariusz i reżyseria: Kamau Bilal

Młodszy brat reżysera wraca do mieszkania rodziców.

The Burden
Szwecja, 14 minut
Scenariusz i reżyseria: Niki Lindroth von Bahr

Mroczny musical rozgrywający się w przestrzeni handlowo-usługowej, usytuowanej obok autostrady. Zwierzęcy pracownicy komercyjnych obiektów radzą sobie z nudą i egzystencjalnym niepokojem za pomocą radosnych, tanecznych numerów.

Hair Wolf
Stany Zjednoczone, 12 minut
Scenariusz i reżyseria: Mariama Diallo

Nagroda Jury: Najlepszy Amerykański film fabularny. W salonie fryzjerskim na gentryfikującym się Brooklynie pojawia się dziwny stwór: biała kobieta, której zamiarem jest wyssanie życia z kultury lokalnej czarnoskórej społeczności. Okoliczni mieszkańcy starają się jej pozbyć.

JEOM
Stany Zjednoczone, Korea Południowa, 4 minuty
Scenariusz i reżyseria: Kangmin Kim

Ojciec i syn mają takie same znamiona na swoich tyłkach. Wierząc, że są one powiązane, syn próbuje zdrapać znamię ojca - za nic nie może się go pozbyć.

Fauve
Stany Zjednoczone, 12 minut
Scenariusz i reżyseria: Mariama Diallo

Nagroda Jury dla Filmu Krótkometrażowego. W kopalni odkrywkowej dwóch chłopców oddaje się pozornie niewinnej grze o władzę, której jedynym obserwatorem jest matka natura

Matria
Hiszpania, 21 minut
Scenariusz i reżyseria Álvaro Gago

Główna Nagroda Jury dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego. W obliczu trudnej codziennej rutyny, Ramona próbuje znaleźć schronienie w relacjach z córką i wnuczką.

Łączny czas: 91 minut

https://www.facebook.com/events/2198340636893330/

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    18 zł
  • Bilet ulgowy
    15 zł
Bilety dostępne w kasie i na stronie http://www.gcf.org.pl/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.