stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Siódma Recepta w Starej Aptece

W poniedziałek, 21 października o godzinie 18.00 odbędzie się siódma Recepta w Starej Aptece, w ramach której zaprezentujemy film OVER THE LIMIT Marty Prus. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką. Wstęp wolny!

OVER THE LIMIT
Scenariusz i reżyseria: Marta Prus
Występują: Amina Zaripova
Zdjęcia: Adam Suzin
Muzyka: Mikołaj Stroiński, Maciej Palmowski
Montaż: Maciej Pawliński
Dźwięk: Maciej Pawłowski
Producenci: Maciej Kubicki, Anna Kępińska
Rok produkcji: 2017
Czas trwania: 74 minuty

Pełnometrażowy debiut dokumentalny Marty Prus stał się objawieniem światowych festiwali, zdobywając uznanie krytyków i zachwyt widowni. Film został nazwany przez magazyn Variety "Czarnym łabędziem" dokumentu.

Rosjanka Margarita Mamun trenuje gimnastykę artystyczną. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Dziewczyna jest wykończona wielogodzinnymi treningami, udziałem w różnych zawodach i rozłąką z bliskimi. W przygotowaniach do Igrzysk pomagają jej dwie trenerki, reprezentujące różne podejścia do sportowego sukcesu i wchodzące z bohaterką w odmienne relacje. Film w emocjonalny sposób opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. Pokazuje, jak dążenie do mistrzostwa łączy się z brutalnym hartowaniem charakteru zawodniczki.

-----
Marta Prus (ur. 1987) - reżyserka. W 2016 roku skończyła reżyserię na PWSFTViT w Łodzi. Wcześniej studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W dzieciństwie trenowała gimnastykę w klubie sportowym IKS AWF w Warszawie, później chodziła do szkoły baletowej i uprawiała taniec współczesny. Pierwszy krótkometrażowy dokument Prus VAKHA I MAGOMED o uchodźcach z Czeczeni został nagrodzony na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie (Nagroda za krótkometrażowy film dokumentalny), otrzymał także nagrodę główną na Festiwalu w Greboble, Essex i Florencji. Dwa lata później powstała OSIEMNASTKA, która podobnie jak poprzedni film reżyserki, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Dokument był pokazywany na wielu festiwalach i przeglądach filmowych w Polsce i na świecie. Film o młodym narkomanie MÓW DO MNIE otrzymał Nagrodę dla najlepszej etiudy dokumentalnej na Festiwalu Łodzią po Wiśle, nagrodę na Festiwalu Młodzi i Film oraz Grand Prix na Festiwalu Solanin. OVER THE LIMIT jest jej pełnometrażowym debiutem dokumentalnym.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi