W związku z oficjalnym rozporządzeniem o odwołaniu wszelkich imprez masowych, wydarzeń kulturalnych oraz pokazów kinowych, wszystkie kina w Trójmieście zdecydowały o zamknięciu swoich obiektów do odwołania.
Szczegółowe informacje o zwrotach zakupionych wcześniej biletów, repertuarze i ponownej dostępności obiektów będą udostępniane na stronach poszczególnych kin.
stat
Impreza już się odbyła

Siła polskiego dokumentu

Zapraszamy na pokaz filmów stworzonych przez Grzegorza Szczepaniaka, początkującego twórcę dokumentów. Młody reżyser swój debiut ,,Ślimaki" zrealizował w ramach kursu DOK PRO, organizowanego przez Szkołę Wajdy w Warszawie.

Harmonogram projekcji:
15 maja 2018 (wtorek) - godz. 18.00
16 maja 2018 (środa) - godz. 20.30
17 maja 2018 (czwartek) - godz. 18.00
20 maja 2018 (niedziela) - godz. 16.10

PREMIERA
ŚLIMAKI

2015 | 29' | Polska | reż. Grzegorz Szczepaniak
Silver Spring (AFI Docs Film Festival) - Nagroda Publiczności
Jihlava Documentary Film Festival - Nagroda "Silver Eye" dla najlepszego filmu krótkometrażowego

Francuzi są oburzeni! Co drugi ślimak na ich stole pochodzi z Polski. Przemysł ślimaczany kwitnie, a polscy hodowcy eksportują ślimaki nie tylko do Francji czy Włoch, ale podbijają Chiny i Japonie. Na fali popularności ślimaczanego ,,złotego" interesu dwóch przyjaciół, Andrzej i Konrad, postanawia założyć własną hodowlę i zarobić miliony. W tajniki ślimaczanego świata wprowadza ich ekspert, pan Grzegorz Skalmowski znany jako ,,Ślimaczany Król".

">http://

PREMIERA
NAJBRZYDSZY SAMOCHÓD ŚWIATA

2017 | 46' | Polska | reż. Grzegorz Szczepaniak
Krakowski Festiwal Filmowy (2017) - Złoty Lajkonik oraz Nagroda Jury Studenckiego w konkursie polskim
WatchDocs - Nagroda Publiczności
IDFA, Amsterdam - Międzynarodowy Konkurs Filmów Średniometrażowych

Najmłodszym bohaterem dokumentu jest ponad pięćdziesięcioletni samochód marki Wartburg. Auto wciąż jest w drodze, a za jego sterami siedzi Bogdan wraz z matką. Film drogi, który toczy się pomiędzy Majdankiem a Niemcami, jest w gruncie rzeczy podróżą w przeszłość - odtwarzaniem wspomnień czasów wojny. To także portret wyjątkowej relacji matki i syna. Bogdan poświęca niemal cały czas dla Kazimiery - za wyjątkiem chwil, kiedy przypadkowym osobom z dumą prezentuje osobliwą brzydotę samochodu.

https://vimeo.com/261855099

Twórca:
Grzegorz Szczepaniak
- urodził się w 1984 roku w Lublinie. Debiutujący reżyser dokumentalny. Z wykształcenia gitarzysta (absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie) i montażysta filmowy, absolwent PWSFTviT w Łodzi. Swój debiut ,,Ślimaki" zrealizował w ramach kursu DOK PRO organizowanego przez Szkołę Wajdy w Warszawie. Film powstał pod opieką artystyczną Jacka Bławuta, Marcela Łozińskiego i Vity Żelakeviciute.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij