stat
Impreza już się odbyła

Siła dokumentu | Over the Limit

Pełnometrażowy debiut dokumentalny Marty Prus stał się objawieniem światowych festiwali, zdobywając uznanie krytyków i zachwyt widowni. Film został nazwany przez magazyn Variety "Czarnym łabędziem" dokumentu.

w każdy czwartek (do 24.02), godz. 13:00, 18:00

bilety 10 zł
Reżyseria: Marta Prus
Produkcja: Finlandia, Niemcy, Polska 2017
Czas trwania: 74 min.
Wybrane nagrody: KFF 2018: wygrana w kategorii: Nagroda Publicznośc, Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych ufundowana przez KIPA dla Anny Kępińskiej i Macieja Kubickiego, Srebrny Lajkonik - Najlepszy film dokumentalny, Srebrny Róg - Dla reżysera najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego.

Rosjanka Margarita Mamun trenuje gimnastykę artystyczną. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. W przygotowaniach do Igrzysk pomagają jej dwie trenerki, reprezentujące różne podejścia do sportowego sukcesu i wchodzące z bohaterką w odmienne relacje. Film w emocjonalny sposób opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. Pokazuje, jak dążenie do mistrzostwa łączy się z brutalnym hartowaniem charakteru zawodniczki.

więcej o cyklu Siła Dokumentu: http://www.laznia.pl/kinoport/cykl/sila-dokumentu-377/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi