stat
Impreza już się odbyła

Siła dokumentu | Over the Limit

Pełnometrażowy debiut dokumentalny Marty Prus stał się objawieniem światowych festiwali, zdobywając uznanie krytyków i zachwyt widowni. Film został nazwany przez magazyn Variety "Czarnym łabędziem" dokumentu.

Kino Hiszpańskie Zimą

10 stycznia - 2 lutego 2020, godz. 19.30

bilety 16  zł
ulgowy 14  zł
Kup bilet
bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
Reżyseria: Marta Prus
Produkcja: Finlandia, Niemcy, Polska 2017
Czas trwania: 74 min.
Wybrane nagrody: KFF 2018: wygrana w kategorii: Nagroda Publicznośc, Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych ufundowana przez KIPA dla Anny Kępińskiej i Macieja Kubickiego, Srebrny Lajkonik - Najlepszy film dokumentalny, Srebrny Róg - Dla reżysera najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego.

Rosjanka Margarita Mamun trenuje gimnastykę artystyczną. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. W przygotowaniach do Igrzysk pomagają jej dwie trenerki, reprezentujące różne podejścia do sportowego sukcesu i wchodzące z bohaterką w odmienne relacje. Film w emocjonalny sposób opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. Pokazuje, jak dążenie do mistrzostwa łączy się z brutalnym hartowaniem charakteru zawodniczki.

więcej o cyklu Siła Dokumentu: http://www.laznia.pl/kinoport/cykl/sila-dokumentu-377/

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Najwyżej oceniane

Dywizjon 303. Historia prawdziwa
Ocena: 8.2 / 274 głosy
Proxima
Ocena: 8.0 / 1 głos
Kraina miodu
Ocena: 7.8 / 31 głosów

Zapowiedzi