W związku z oficjalnym rozporządzeniem o odwołaniu wszelkich imprez masowych, wydarzeń kulturalnych oraz pokazów kinowych, wszystkie kina w Trójmieście zdecydowały o zamknięciu swoich obiektów do odwołania.
Szczegółowe informacje o zwrotach zakupionych wcześniej biletów, repertuarze i ponownej dostępności obiektów będą udostępniane na stronach poszczególnych kin.
Impreza już się odbyła

Siła dokumentu: Donbas - Aleppo - Lampedusa

kwi 9

czwartek, godz. 13:00, 18:00

bilety 10 zł
kwi 15

środa, godz. 19:00

bilety 19 zł
ulgowy 16 zł
Zapraszamy na przegląd wybranych filmów dokumentalnych poruszających aktualne problemy społeczne i polityczne rozgrywające się w różnych regionach świata. Filmy, które znalazły się w programie przeglądu poruszają zagadnienia związane z najpoważniejszymi współczesnymi konfliktami i problemami społecznymi, takimi jak, konflikt zbrojny we wschodniej Ukrainie, wojna domowa w Syrii czy napływ uchodźców z Afryki do Europy.


Program:
12 września
18.00 - OSTATNI W ALEPPO, reż. Feras Fayyad
19.50 - FUOCOAMMARE. OGIEŃ NA MORZU, reż. Gianfranco Rosi

14 września
19.40 - FUOCOAMMARE. OGIEŃ NA MORZU, reż. Gianfranco Rosi

19 września
20.15 - ALISA W KRAINIE WOJNY, reż. Alisa Kovalenko, Liubov Durakova

20 września
20.10 - OSTATNI W ALEPPO, reż. Feras Fayyad

21 września
17.50 - ALISA W KRAINIE WOJNY, reż. Alisa Kovalenko, Liubov Durakova
-----------------------

Filmy:

ALISA W KRAINIE WOJNY
2015 | 74' | Polska | reż. A. Kovalenko, L. Durakova

Kiedy zaczyna się rewolucja w Kijowie Alisa ma 26 lat. Jest studentką szkoły filmowej, ale przede wszystkim jest Ukrainką. Film przedstawia jej życie od czasu Euromajdanu do wojny na Wschodzie Ukrainy. Jest to emocjonalny dziennik młodej kobiety zagubionej w niestabilnym świecie. Żywy obraz jej tragicznych doświadczeń, uczuć i obaw. Alisa była w niewoli u separatystów, którzy myśleli że jest szpiegiem ukraińskiej armii. Jest to także film o miłości Alisy i jej chłopaka. Czy ich miłość przetrwa tę dramatyczną próbę?
FUOCOAMMARE. OGIEŃ NA MORZU
2016 | 108' | Francja, Włochy | Gianfranco Rosi
MFF w Berlinie (2016) - Złoty Niedźwiedź za najlepszy film

Lampedusa to malutka wyspa leżąca pomiędzy Afryką i Europą. Terytorialnie przynależy do Włoch. W ciągu roku dobija do niej ponad 150 tys. uchodźców z Afryki, ludzi szukających schronienia przed wojną i głodem. Wielu z nich nie dociera do celu. Prowizoryczne łódki i przegniłe tratwy toną, pozbawiając życia setek osób. Rosi przypatruje się życiu na wyspie bez oceniania postaw imigrantów oraz tych, którzy zdecydują o ich dalszym losie (niektórzy, najczęściej mieszkańcy Tunezji, zostaną odesłani do ojczyzny). Reżysera interesuje, kim są ludzie masowo przybywający na Lampedusę. Uwagę poświęca zarówno Afrykańczykom, jak i autochtonom. Problemy pierwszych kontrastuje z problemami drugich, podobnie robi z ich priorytetami życiowymi.
OSTATNI W ALEPPO
2017 | 104' | Dania | reż. Feras Fayyad
Festiwal Filmowy Sundance - Główna Nagroda Jury za najlepszy zagraniczny film dokumentalny

Pięć lat od rozpoczęcia wojny w Syrii mieszkańcy opustoszałego i zniszczonego Aleppo, kiedyś największego syryjskiego miasta, przygotowują się na oblężenie. Khalid, Subhi i Mahmoud, główni bohaterowie filmu "Ostatni w Aleppo", to członkowie Białych Hełmów, czyli tzw. Syryjskiej Obrony Cywilnej, składającej się na zwykłych ludzi, pomagających ofiarom bombardowań. Uratowali do tej pory ponad 60 tys. istnień, najczęściej wyciągając ludzi spod gruzów gołymi rękami. W filmie Ferasa Fayyada poznajemy nie tylko ogrom zniszczeń, jakich dokonała wojna, ale również osobistą historię zwykłych ludzi, którzy stają się prawdziwymi bohaterami masowej ludzkiej tragedii rozgrywanej na oczach całego świata.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij