stat
Impreza już się odbyła

Siła Dokumentu w KinoPorcie | Maiden

W cyklu SIŁA DOKUMENTU prezentowane są filmy poruszające różnorodną tematykę - są to między innymi portrety wybitnych artystów, sportowców, ale również filmy przedstawiające społecznie zaangażowane grupy ludzi, którzy swoimi działaniami starają się szerzyć w społeczeństwie wiedzę na temat problemów, z jakimi styka się współczesny świat. We wrześniu zapraszamy na wyjątkowy film dokumentalny "Maiden", którego bohaterkami są odważne i niezwykle wytrwałe kobiety!

lis 15

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 26,90 zł
 
"Dziewczyny na statkach nadają się wyłącznie do kuchni" - Słyszała Tracy Edwards od początku swojej wielkiej przygody z żeglowaniem. Walczyła więc nie tylko z groźnym żywiołem, ale także z lekceważeniem i pogardą. "Gdybym uwierzyła w to, co o mnie mówili, nigdy nie byłabym tu, gdzie jestem" - mówi po latach. "Nie chciałyśmy zwykłej pracy, tylko przygody" - dodają jej koleżanki. Fascynujące biografie kobiet, które przetarły szlak kolejnym pokoleniom buntowniczek, z pewnością zainspirują współczesne poszukiwaczki przygód: dzielne córki i odważne matki.

Zapraszamy 11 września o godz. 17.50 i 14 września o godz. 15.10. 

"Maiden"
Reżyseria: Alex Holmes
Produkcja: Wielka Brytania
Rok: 2019
Czas trwania: 97 min.
wstęp 10 zł.
 
Trzymający w napięciu dokument jest opowieścią o kobietach, które chciały całego życia. O ich determinacji, sile i marzeniach, których nie zatrzymała potężna fala niechęci.
W 1989 roku grupa upartych, odważnych, niezależnych dziewczyn stworzyła pierwszą w historii kobiecą załogę startującą w super prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race. Zgromadziła je na jachcie "Maiden" Tracy Edwards: buntowniczka i uciekinierka z domu.

 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.