stat
Impreza już się odbyła

Schyłek Dnia - Pokazy Premierowe

Zapraszamy Państwa serdecznie na pokazy premierowe filmu "Schyłek Dnia".


Pokazy odbędą się w następujących terminach

5 KWI 2019, PT.
20:30-23:00

6 KWI 2019, SOB.
18:00-20:30

7 KWI 2019, NIEDZ.
15:00-17:30

8 KWI 2019, PON.
20:00-22:30

9 KWI 2019, WT.
20:30-23:00

10 KWI 2019, ŚR. Kino Seniora
12:00-14:30

Reżyser: László Nemes
Występują: Juli Jakab, Susanne Wuest, Vlad Ivanov, Marcin Czarnik
Kraj produkcji: Węgry, Francja
Rok produkcji: 2018
Data premiery: 5 kwietnia 2019
Język oryginalny: węgierski, niemiecki
Gatunek: dramat
Czas trwania: 142 min.

Opis filmu:

"Schyłek dnia" to nagrodzone na festiwalu w Wenecji najnowsze dzieło László Nemesa, zdobywcy Oscara za "Syna Szawła". Skonstruowany na podobieństwo tajemniczego labiryntu film prowadzi nas przez Budapeszt u progu XX wieku, wtedy wciąż jedną z najważniejszych metropolii Europy; perłę austro-węgierskiego imperium. Przewodniczką po przekwitającym niepostrzeżenie mieście jest młodziutka Irisz, córka właścicieli sklepu z kapeluszami, którzy przed laty zginęli w pożarze. Dziewczyna szuka zaginionego brata, ale też odpowiedzi na pytania o własną tożsamość. Błądzi, zapuszcza się w zaułki i ślepe uliczki, odkrywa wnętrza eleganckich sklepów, pałaców, ale też kryjówki anarchistów i nędzne robotnicze klitki. Oto świat technologicznego triumfu i cywilizacyjnego zacofania, luksusu i niepokoju; świat, w którym o statusie świadczy twój kapelusz. Wyrafinowanie przestaje już jednak chronić przed pulsującą na obrzeżach miasta dziką energią rewolty.

Z niesłychanie gęstej, intensywnej materii tajemnic i przeczuć; z atmosfery trawiącej świat gorączki, tka László Nemes poruszającą opowieść o końcu. Niesłychanie sugestywna aura apokalipsy, tytułowego "schyłku dnia", przypomina, że nic nie trwa wiecznie, że dzisiejsze stolice to jutrzejsze peryferie, że historia wcale nie dobiegła końca. Nostalgiczny, skąpany w dogorywającym świetle - i bardzo głośno bijący na alarm, film węgierskiego reżysera to nie tyle podróż w przeszłość, ale przede wszystkim requiem dla naszego świata.

Rezerwacja biletów:
tel. 58 690 70 75
bilety@kinokameralnecafe.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi