stat
Impreza już się odbyła

Salvador Dali. W poszukiwaniu nieśmiertelności -pokazy specjalne

lis 30

poniedziałek, godz. 18:00

Gdynia,
bilety 24,90 zł
przedsprzedaż 16,90 - 21,90 zł
lis 30

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 24,90 zł
przedsprzedaż 16,90 - 21,90 zł
Daty pokazów:
13.06 godz. 19:30
14.06 godz. 17:30
17.06 godz. 21:00

Parę dni przed planowanymi pokazami w marcu byliśmy zmuszeni do odwołania pokazów. Mamy dobrą wiadomość! Wracamy z seansami specjalnymi filmu dokumentalnego hiszpańskiej produkcji - "Salvador Dali. W poszukiwaniu nieśmiertelności" w Kino Kameralne Cafe!

Dokument ten proponuje wykańczającą podróż przez życie i twórczość Salvadora Dalí, a także jego muzy- Gali. Wszystko zaczyna się w 1929 roku. Jest to kluczowy okres w życiu i karierze Dalego, ponieważ wtedy dołącza do grupy surrealistów i poznaje Galę. Historia kończy się w roku śmierci autora w 1989.

W tej pełnej życia artystycznej podróży wyróżnić możemy Trójkąt Dalego, czyli Portlligat, jedyny stały dom-pracownia; Figueres, jego dom rodzinny, gdzie powstaje Teatro-Museu Dalego oraz Púbol, tam, gdzie zamek, symbol miłości Dalego do Gali. Są jednak też inne miasta, równie ważne, jak Paryż czy Nowy Jork.

Należy pamiętać o całym wkładzie dokumentalnym, który pomógł nam zbliżyć do tego unikalnego artysty, który ma już swoje miejsce pośród wielkich artystów.
Kontemplując osobę Dalego czy Gali, podróż po jego twórczości, sytuację rodzinną, poprzez zdjęcia i zapiski, niektóre z nich nigdy niepublikowane, przybliżamy się do malarza, któremu udało się wypracować reputację, będącą sztuką samą w sobie. Dzięki temu dokumentowi możemy dostrzec to, co znajduje się poza jego reputacją malarza, człowieka oraz przestrzeń, którą sobie wyobrażał. Dzięki niej jego nieśmiertelność, nieśmiertelność geniusza ma dzisiaj prawo bytu.

Ilość miejsc ograniczona! Tylko 25 miejsc.

Bilety w sprzedaży internetowej:
https://biletyna.pl/film/Salvador-Dali-W-poszukiwaniu-niesmiertelnosci
Rezerwacje: tel. 58 690 70 75 lub bilety@kinokameralnecafe.pl

Informacja o biletach

https://biletyna.pl/film/Salvador-Dali-W-poszukiwaniu-niesmiertelnosci

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.