Nasze recenzje

Utwór pochodzącej z Gdańska Resiny w filmie Netflixa

Trailer filmu "Dwóch papieży" (The Two Popes), Netflix:

Trójmiejska scena muzyczna odnotowała kolejny międzynarodowy sukces. Utwór gdańskiej kompozytorki i wiolonczelistki, Karoliny Rec, która występuje pod pseudonimem Resina, znalazł się na ścieżce dźwiękowej promującej nowy film Netflixa "Dwóch Papieży". Polska premiera produkcji już 13 grudnia.Repertuar kin w Trójmieście


Lokalni muzycy mają szczęście do wybijania się na świecie. Obecnie to dość długa lista, powstała na przestrzeni dekad, ale dla przykładu warto wymienić tych, którzy obecnie są niezwykle cenieni: Leszka Możdżera, kwintet Wojtka Mazolewskiego czy zespoły Trupa Trupa i Behemoth. Teraz do tego grona dołączyła Resina, czyli Karolina Rec.

Rec jest wiolonczelistką i kompozytorką. Obecnie mieszka w Warszawie, ale pochodzi z Gdańska, gdzie ukończyła Akademię Muzyczną oraz Uniwersytet Gdański. Od końca lat dwutysięcznych jest silnie związana z polską sceną alternatywną i niezależną. Współtworzyła m.in. Kings of Caramel, Cieslak and Princess czy Nathalie And The Loners.

Czytaj także: Gdynianin nakręcił spot dla Netflixa. Film z Beatą Kozidrak podbija sieć

"Dwóch Papieży" to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier kończącego się właśnie roku. W rolach głównych: Anthony Hopkins i znany m.in. z "Gry o tron" Jonathan Pryce.
"Dwóch Papieży" to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier kończącego się właśnie roku. W rolach głównych: Anthony Hopkins i znany m.in. z "Gry o tron" Jonathan Pryce. mat. prasowe Netflix/Peter Mountain
"Dwóch Papieży" to nie jest jej pierwsze spotkanie ze ścieżką dźwiękową. Wcześniej jej muzyka pojawiła się np. w nominowanym do Oscara "Króliku po berlińsku". Ponadto jest autorką muzyki do wielu sztuk teatralnych, a także chętnie współpracuje z innymi muzykami: Ścianka, Scott McCloud czy Coldair.

Jej utwór "Resin" wybrzmiewa w trailerze nowego filmu Netflixa. "Dwóch Papieży" to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier kończącego się właśnie roku. Na polskiej platformie streamingowego giganta pojawi się 20 grudnia, natomiast w wybranych kinach już w najbliższy piątek, 13 grudnia. Jest to historia o byłym i obecnym papieżu. W filmie widzimy wciąż pełniącego funkcję Benedykta XVI oraz jego następcę, Franciszka. Opowieść o skrajnie odmiennym podejściu do instytucji kościoła oraz innych systemach wartości ma przybliżyć kulisy zmiany na szczytach władzy Watykanu w czasach jednego z największych skandali ostatnich lat. W rolach głównych: Anthony Hopkins i znany m.in. z "Gry o tron" Jonathan Pryce.

Czytaj także: Gdynianka przy filmowych produkcjach Netflixa

- To niezwykła przyjemność usłyszeć mój utwór "Resin" w trailerze "Dwóch Papieży" obok piosenki wykonywanej przez legendarną Mercedes Sosę - napisała na swoim facebookowym fanpage'u Resina.

Oryginalny utwór