Impreza już się odbyła

Relacje miłosne między kobietami w mumblecore i kinie autorskim

Wydarzenie w ramach

Akcja filmu "Party" w reżyserii Sally Potter rozgrywa się na przyjęciu, podczas którego w gronie przyjaciół zostaje ujawnionych wiele tajemnic. Wśród kilku zgromadzonych par są też kobiety przygotowujące się do wspólnego macierzyństwa. Czy miały dotąd okazję podzielić się swoją przeszłością i jakie ma ona dla nich znaczenie?

sty 21-24

czwartek - niedziela, godz. 20:00 - 22:00

Online
bilety 14 zł
Kup bilet
sty 28

czwartek, godz. 20:00

Online
bilety 14 zł
Sally Potter zrealizowała zaledwie kilka filmów pełnometrażowych, ale wszystkie można uznać za autorskie feministyczne wypowiedzi. Z kwestiami tożsamości płciowej i orientacji seksualnej zmierzyła się jak dotąd w sposób najbardziej wyraźny w adaptacji "Orlando" Virginii Woolf.

Kino autorskie oraz jego specyficzna forma, jaką jest mumblecore, w odróżnieniu od głównego nurtu filmowej produkcji proponuje mocne, wyraziste spojrzenie na jednopłciowe relacje między kobietami. Wprowadzenie do filmu będzie stanowiło krytyczny przegląd najważniejszych strategii obrazowania relacji kobiet homoseksualnych i biseksualnych/panseksualnych.

Prelekcję przedstawi Julia Gierczak - filmoznawczyni, redaktorka i aktywistka, przez lata związana z periodykiem "Panoptikum" i szeregiem organizacji działających na rzecz praw kobiet i osób LGBTQ, autorka publikacji o kinie najnowszym, współautorka przeglądów filmowych, konferencji, debat i warsztatów dotyczących relacji kultury audiowizualnej i kwestii społecznych.

Party [2017], reż. Sally Potter, wyk. Kristin Scott Thomas, Bruno Ganz, Cherry Jones, Emily Mortimer, Timothy Spall, Patricia Clarkson i Cillian Murphy.

Czas trwania: ok. 2.5 godziny (prelekcja i pokaz filmu, z krótką przerwą pomiędzy).

Liczba miejsc ograniczona, wymagana wcześniejsza telefoniczna rezerwacja w Kinie Kameralnym.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.