stat
Impreza już się odbyła

Reel Rock 14

Nadchodzi kolejna odsłona Reel Rock Tour - ogólnoświatowego festiwalu filmów wspinaczkowych. W 14. edycji obejrzymy 3 premierowe filmy oraz dodatkowo zapowiedź długiego metrażu przygotowywanego przez twórców serii.

1. The High Road (Najprostsza droga)
2. United States of Joe's (Co się zdarzyło w Joe's Valley?)
3. The Nose Speed Record (Rekord na Nosie)

Nina Williams - bohaterka "The High Road" - śmiało przystawia się do najwyższych i najtrudniejszych boulderowych problemów na świecie. W "United States of Joe's" ekipa wspinaczkowych freaków zderza się z konserwatywną społecznością prowincjonalnego miasteczka w Utah, z zaskakującym rezultatem. Z kolei "The Nose Speed Record" opowiada o podjęciu wielkiego wyzwania na ścianie El Capitan przez legendarnego Alexa Honnolda i jego przyjaciela Tommy'ego Caldwella. Obu wspinaczy widzieliśmy niedawno w obsypanych nagrodami filmach: "Free Solo" oraz "The Dawn Wall".

The High Road (Najprostsza droga) - 20 min.

Walka o boulderowe wyniki z reguły tolczy się nisko nad ziemią, jednak Nina Williams stawia sobie wysokie cele. Jako jedna z niewielu kobiet na świecie robi bouldery o wysokości 10-15 metrów, oczywiście bez liny. Film jest portretem rodzącej się wspinaczkowej gwiazdy, testującej swoje umiejętności fizyczne i mentalne z strefie, w której obowiązuje absolutny zakaz spadania.

United States of Joe's (Co się zdarzyło w Joe's Valley?) - 20 min.

W małym miasteczku w stanie Utah dochodzi do zderzenia kultur: wśród konserwatywnej społeczności Mormonów, kowbojów i górników pojawia się światowa elita boulderowców. Konflikt między miejscowymi a przyjezdną grupą punkrockowych wspinaczy jest nieunikniony. Po latach antagonizmów dotychczasowi wrogowie postanawiają popracować nad lepszą koegzystencją. Czy przy istniejących podziałach jest to w ogóle możliwe?

The Nose Speed Record (Rekord na Nosie) - 55 min.

Wspinaczkowa elita od lat prowadzi rywalizację o rekord prędkości na 1000-metrowej drodze "The Nose" na El Capitanie. Kolejne zespoły ryzykują długie loty, by skrócić o sekundy czas pokonania drogi. Gdy mało znani wspinacze Brad Gobright i Jim Reynolds pobijają rekord legendarnego Alexa Honnolda, supergwiazda namawia swojego równie sławnego kumpla Tommy'ego Caldwella do walki o odebranie rekordu. Honnold dopracowuje do perfekcji technikę wspinania, podczas gdy Tommy zmaga się z tematem podejmowania ryzyka i konsekwencji ewentualnych błędów dla niego samego i jego rodziny.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.