stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

RE: START sezonu filmowego 2021/22: Pola Negri / Młynarski

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Pokaz filmu MANIA reż. Eugen Illés  85 min., 1918, Niemcy z muzyką na żywo JAN EMIL MŁYNARSKI - Perkusja solo. Wydarzenie jest realizowane w ramach obchodów 40. Jubileuszu Akademickiego Centrum Kultury UG Alternator.

w każdy czwartek (do 24.02), godz. 13:00, 18:00

bilety 10 zł
Mania, reż. Eugen Illes, 85 min., 1918, Niemcy
Pracownica fabryki, Mania Walkowska, decyzją dyrektora ma reklamować nową markę papierosów. W pracowni malarza Alexa poznaje młodego kompozytora Hansa i zakochuje się w nim z wzajemnością. Ich miłość inspiruje muzyka do napisania opery, ale losy utworu i kariera jego autora zależą od wpływowego mecenasa Morelliego, któremu piękna Mania też wpada w oko
Pola Negri zagrała w Manii tytułową rolę. Po tym, jak zdobyła sławę w polskim przemyśle filmowym, w 1917 roku wyjechała do Niemiec, by rozwijać tam swoją karierę, a kilka lat później stała się pierwszą europejską gwiazdą, która zawojowała Hollywood.
Oprawę muzyczną do filmu Mania stworzy JAN EMIL MŁYNARSKI na perkusji solo.

Jan Emil Młynarski pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Perkusista, producent, wokalista, radiowiec ur. 1979.  Obecny na scenie od 1997. Współpracował z wieloma artystami sceny elektronicznej, popowej i jazzowej. Absolwent prestiżowej szkoły Drummers Collective w Nowym Jorku. Grał z Wojtkiem Pilichowskim, Kayah. Był członkiem orkiestry wykonującej Concerto for band and orchestra Jona Lorda z kompozytorem we własnej osobie na organach Hammonda. Współpracuje z warszawskimi teatrami m.in.: Studio Buffo (I Love You, Youre Perfect, Now Change 2010r. reż. David Foulkes) jako kierownik muzyczny, Teatr Powszechny Kamień i popioły  reż. Artur Urbański jako kompozytor muzyki oraz kierownik muzyczny (2011), Teatr Dramatyczny Widok z mostu aut. Arthur Miller, reż. Agnieszka Glińska jako kompozytor muzyki oraz instrumentalista (2019), Teatr Polonia Cwaniary reż. Agnieszka Glińska, jako kierownik muzyczny. Od 2009 roku lider własnych przedsięwzięć muzycznych na polu muzyki niezależnej, eksperymentalnej i jazzu.

Założył grupę Warszawskie Combo Taneczne, w której gra na bandżoli i śpiewa tradycyjne warszawskie piosenki. Laureat Fryderyków 2018 (Polish Grammy). Razem z wirtuozem fortepianu Marcinem Maseckim prowadzi Jazz Band Młynarski-Masecki, w którym śpiewa przedwojenny repertuar taneczny autorstwa mistrzów polskiej piosenki (m.in. Henryk Wars. Szmul Ferszko, Artur Gold).

Koncertuje z Jerzym Maksymiukiem i Januszem Olejniczakiem (m.in.Teatr Wielki-Opera Narodowa, Teatro Massimo w Palermo czy Carnegie Hall w Nowym Jorku.
Od 2018 roku prowadzi autorski program muzyczny w radio, poświęcony polskiej muzyce rozrywkowej do roku 1949. W 2010 roku nagrał płytę Młynarski Plays Młynarski poświęconą twórczości swego ojca Wojciecha Młynarskiego (1941-2017) , który był jednym z najważniejszych autorów tekstów piosenek w Polsce w XX wieku.

Fascynuje się muzyką Afryki oraz polskiej wsi regionu Mazowsza Południowego oraz Podhala co słychać w twórczości trio Polonka, które tworzy z Piotrem Zabrodzkim pozytyw organowy i Michałem Górczyńskim klarnet kontrabasowy.  Współpracuje z wybitnymi instrumentalistami swojego pokolenia. Nagrywa płyty, podróżuje. Jest ojcem dwóch córek.

Organizatorzy:  Dyskusyjny Klub Filmowy UG "Miłość Blondynki" // Akademickie Centrum Kultury UG "Alternator" // Jan Emil Młynarski

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  15 zł
 • Bilet ulgowy
  10 zł
 • Kontakt
  portiernia 58 523-30-01, 58 523-21-11,
  58 523-24-50
Sprzedaż biletów pół godziny przed seansem lub na www.ekobilet.pl/ack
* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi