stat
Impreza już się odbyła

Przejście. Wykluczona + spotkanie

Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy zaprasza na kolejny pokaz specjalny! Już w piątek, 26.11, obejrzymy film "Przejście. Wykluczona" w reżyserii Doroty Lamparskiej. Po seansie porozmawiamy z reżyserką o jej inspiracjach, symbolice filmu i... wszystkim tym, o co zapytacie!

Dorota Lamparska jest absolwentką reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w latach 2004-2006 także wykładała na tej uczelni. Ukończyła również Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie (2005). Autorka kilku filmów fabularnych i krótkometrażowych oraz kilkudziesięciu odcinków serialu "Złotopolscy".

"Przejście. Wykluczona" (2021): Most, którym zmarli przechodzą na drugą stronę został uszkodzony, trwa jego naprawa i Maria umarła, ale nie wie o tym. Jak gdyby nic idzie tego dnia do pracy. Żywi, których spotyka traktują ją lekceważąco lub obojętnie. Nie chcą jej, nieżywą wykluczają ze swego grona. Rodzina każe jej zgodnie z tradycją zidentyfikować ciało i pogodzić się ze śmiercią. Maria nie chce, boi się i buntuje. Nie chce również należeć do grupy innych zmarłych, którzy ukrywają się na ziemi i bronią się przed jej opuszczeniem. Straconego już i zmarnowanego życia nic jednak nie wróci. Trzeba było wcześniej myśleć, mówi do Marii jej Ciotka. Ostatecznie Maria godzi się i daje Aniołowi Śmierci zaprowadzić się do hipotetycznego Nieba.

Jak nas znaleźć? Nasza sala kinowa znajduje się w gmachu Biblioteki Głównej UG, ul. Wita Stwosza 53, wejście główne.
Wjazd na kampus UG bramą od strony al. Grunwaldzkiej (przy Castoramie)


Czekamy na Was!

A już za tydzień kolejny film z cyklu "Amerykańskie Kino Nieme".

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł
Bilety można zakupić za pomocą karty i gotówki na miejscu.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.