stat
Impreza już się odbyła

Przegląd filmów o tematyce LGBT

Zapraszamy na cykl filmów o tematyce LGBT. W każdy piątek czerwca o godz. 17:00 i 20:00 wyświetlimy filmy według poniższego repertuaru. Wstęp na wszystkie pokazy jest darmowy. Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc: 58 682-15-67

wrz 24

piątek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

w każdy wtorek (do 28.09), godz. 19:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
PIEŚŃ SŁONIA (Elephant Song) /2014 r./ - 2 CZERWCA 
reż. Charles Binamé; występują: Xavier Dolan, Bruce Greenwood, Carrie-Anne Moss
Michael (Xavier Dolan) zabił swoją matkę, słynną śpiewaczkę operową. Wyrokiem sądu został zamknięty w szpitalu psychiatrycznym. Jest tam już ponad 5 lat. Nagle w niejasnych okolicznościach znika doktor Lawrence, który prowadził jego terapię. Dyrektor szpitala, doktor Green, postanawia przesłuchać Michaela. Ten zgadza się na współpracę, ale na własnych warunkach. Odkrywając kolejne sekrety wciąga doktora Greena w przebiegłą grę.
"Pieśń słonia" to kanadyjski dramat ze świetną kreacją aktorską Xaviera Dolana ("Zabiłem moją matkę", "Wyśnione miłości", "Tom"), któremu towarzyszą takie gwiazdy jak Bruce Greenwood ("Star Trek", "Ja, robot"), Catherine Keener (dwukrotnie nominowana do Oscara za "Capote" i "Być jak John Malkovich") oraz Carrie-Anne Moss (seria "Matrix", "Memento"). Film miał premierę na Festiwalu w Toronto.
Gatunek: dramat
Czas trwania: 1 godz. 50 min.

PIĘĆ TAŃCÓW (Five Dances) /2013 r./ - 9 CZERWCA
reż. Alan Brown; występują: Ryan Steele, Reed Luplau, Catherine Miller, Kimiye Corwin
Historia młodego tancerza, który na przekór rodzicom przyjeżdża do Nowego Jorku.
Chip (Ryan Steele) jest utalentowanym, 18-letnim tancerzem, który niedawno przyjechał z Kansas do Nowego Jorku na stypendium. Tam został dostrzeżony przez Anthonego, który zaprosił go do swojego zespołu. Trwają właśnie intensywne próby do nowej choreografii. Między Chipem i drugim tancerzem Theo zaczyna rodzić się nieśmiała namiętność. Jednak Chip ma coraz większe problemy, żeby utrzymać się w Nowym Jorku. Nie może liczyć na pomoc rodziców, którzy woleliby, żeby wrócił do domu.
"Pięć tańców" to opowieść o poszukiwaniu szczęścia i miłości w wielkim mieście. To wyjątkowa uczta zmysłów i hołd dla piękna, wolności i dyscypliny współczesnego tańca..
Gatunek: dramat
Czas trwania: 1 godz. 23 min. 

POŻEGNANIE (Departure) /2015 r./ - 16 CZERWCA
reż. Andrew Steggall; występują: Juliet Stevenson, Alex Lawther, Phénix Brossard, Finbar Lynch
Intymny portret matki i syna u progu ogromnych zmian.
Beatrice i jej dorastający syn przyjeżdżają z Anglii na południe Francji aby posprzątać letni dom, który wystawili na sprzedaż. Podczas gdy matka próbuje pogodzić się z rozpadem swojego małżeństwa, Elliot poznaje w wiosce zbuntowanego, zamkniętego w sobie chłopaka. Zafascynowany młodym Francuzem spędza z nim coraz więcej czasu. Jednocześnie stopniowo oddala się od Beatrice, z którą kiedyś był w stanie rozmawiać o wszystkim.
"Pożegnanie" to pełna niewyrażonych emocji opowieść o zmaganiach nastoletniego chłopca, który poznaje samego siebie, oraz dojrzałej kobiety, która musi rozpocząć nowy rozdział życia. Ten kluczowy moment jest dla nich trudnym pożegnaniem - syna z dzieciństwem i matki z pozorną stabilizacją.Gatunek: melodramat
Czas trwania: 1 godz. 49 min.

LIEBMANN /2016 r./ - 23 CZERWCA
reż. Jules Herrmann; występują: Godehard Giese, Adeline Moreau, Fabien Ara
Tajemniczy 40-latek przyjeżdża do małej miejscowości we Francji. Niewiele o sobie mówi. Zatrudnia się w lokalnym antykwariacie, ale nie jest to jego zawód. Szybko zaczyna wzbudzać zainteresowanie samotnej sąsiadki oraz przystojnego, młodszego Sebastiana. Ucieczka przed przeszłością jest jednak dużo trudniejsza niż to się może wydawać.
Liebmann to dramat o pełnym sekretów człowieku, który próbuje uporać się ze swoimi demonami. Kameralna historia przybiera chwilami eksperymentalną formę, a reżyserka pozwala swoim aktorom na dużą swobodę i spontaniczność. Z historii tytułowego Liebmanna wyłania się nieco metaforyczny obraz wychodzenia z poważnego życiowego kryzysu.
Nominowany do nagrody European Discovery - Prix Fipresci 2016.

PODAJ MI DŁOŃ (Donne-moi la main) /2009 r./ - 30 CZERWCA
reż. Pascal-Alex Vincent, występują: Victor Carril, Alexandre Carril, Anaïs Demoustier
Nominowany do Złotej Palmy reżyser Pascal-Alex Vincent przedstawia poetycką opowieść o 18-letnich bliźniakach, którzy nie znoszą się nawzajem, a jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Znakomita muzyka i krajobrazy.
"Podaj mi dłoń" to opowieść o braterstwie i dorastaniu. Quentin i Antoine są 18-letnimi bliźniakami. Uciekają z domu i starają się stopem dojechać do Hiszpanii na pogrzeb matki, której nigdy nie poznali.
"Podaj mi dłoń" to debiut fabularny Pascala-Alexa Vincenta (nominacja do Złotej Palmy za short "Baby Shark", 2005). Film uwodzi doskonałymi zdjęciami i klimatyczną muzyką. Pełen jest symboli i zagadkowych znaczeń. Jest to wyjątkowa podróż przez dzikie zakątki Francji w poszukiwaniu wolności i własnego ja.

Partnerem przeglądu filmowego jest outfilm.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.